BİTKİ VE GIDALAR

Diyet içecekleri zararlı kişiye felç riski doğuruyor

Diyet içecekleri zararlı

Diyet içecekleri: Zayıflamak, kilo vermek veya mevcut kiloları koruma adına aldığımız veya evde yaptığımız içecekler büyük zarar veriyor.

En büyük hataların başında, “zayıflatan içecek tarifleri” alarak 1 haftada zayıflatan içecekler arayışı içerisindeyiz. Kilo vermek için içecekler içeriğindeki eksik veya fazlalıklar yüzünden kişinin yaşam konforunu ileri derecede zarara uğratıyor ve standardın dışında bir yaşama dönüşüyor hayat. Yağ yakan kilo verdiren içecekler adı altında aldığımız tarifler veya hazır içecekler ile sadece beslenmeye çalışmak sizi felce sürüklüyor. Yani sizler kısaca şunu bilmelisiniz; 1 haftada 5 kilo verdiren içecek yok! Diyetisyen kontrolü olmadan, vücudun hangi besine ne kadar ihtiyacı belirlemeden en hızlı kilo verdiren içecek adı altında aldığınız oldukça zararlı.

DİYET İÇECEKLERİNİN VERDİĞİ ZARARLAR

ABD bu konuda bir araştırma gerçekleştirdi ve gazlı içecekleri her gün içerseniz açık açık buna riskinin tam 3 kat daha fazla olduğunu ortaya çıkardır.

BBC tarafından yayınlanan haberlere göre yapılan araştırmalar, yapay tatlandırıcı içeriğinde olan diyet içecekleri her gün içerseniz felç olma riskini artıyor. Bunlar ciddi anlamda dikkat edilmesi gereken uyarılardır.

Boston Üniversitesi’ndeki bilim adamları konu üzerinde 4 bin kişinin diyet alışkanlıklarını 7 sene boyunca değerlendirmiş ve 10 yılın ardından sağlık gözlemlemesinde bulundular.

Sonuca göre diyet içeceklerinin zararları; günde en az bir sefer bu yapay tatlandırıcı bulunan içecekleri içen kişilerin Alzheimer hastası olması riski diğer kişilere göre 2.9 neredeyse 3 kat daha fazla. Felç geçirme riski ise tam 3 kat daha fazla!

Alzheimer, Bunama ve Felç isimli bir dergide bu açıklamalara yer verildi. Bu risklerin sonucunu etkileyici yaş, cinsiyet ve egzersizler bulunuyor.

Özellikle bizim hatalarımızdan biri; diyet içecek tarifleri ve kilo verdiren içecek tarifleri araştırması yaparak ne tükettiğimizin ne kadar vücuda değer kattığımızın bilmeden tüketilmesi zararlı.

TAM YAĞLI İÇECEKLER

Yapılan araştırma bu tıbbi durum ile içeceklerin arasında tam bağlantı kurmuş durumda değil. Araştırma sonucu, kişinin beslenme alışkanlığına karşı verilen yanıtlar olarak değerlendirilen uzun dönem takibi sonucu ortaya çıkıyor.

Şekerin verdiği rahatsızlıklar yüzünden kişilerin gazlı ve yapay tatlandırıcıya verilen ağırlık bu araştırmaları tetikliyor. Tam yağlı içecekler için henüz felç veya bunama riski bağlantısı kurulamamış ancak bağlantı olabileceği belirtiliyor.

Diyet içecekleri
Diyet içecekleri: Zayıflamak, kilo vermek veya mevcut kiloları koruma adına aldığımız veya evde yaptığımız içecekler büyük zarar veriyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir