KADIN

Dipliner Göze Nasıl Sürülür?

Dipliner sürme ve sürüş teknikleri

Kadınları fiziki olarak güçsüz görebilirsiniz ancak gözlerindeki gücü kimse inkar edemez. Bazen bir bakış tüm düşünceyi anlatmaya yeter. Kadınlar gözlerinin gücünün farkındadır ve bir çift gözü nerede ve ne zaman nasıl kullanacağını çok iyi bilir. Göz makyajı işte bu nedenlerden dolayı kadınların en fazla dikkat ettiği gölgeler arasındadır. Kaşlar, kiprikler, göz kapakları, göz çevresi olmak üzere bütünlüğü korumak adına oldukça zaman harcanan bir makyaj bölgesidir.

Gözler hep ön planda olduğundan yapılan makyajın stili veya şekli ne olursa olsun amaç, gözleri güzel görmek ve göstermektir.

Peki dipliner neden kullanılır?

Abartılı bir göz makyajı veya ağır bir makyaj tercihi gözleri yorduğu gibi ruhen kadınlarıda yorar. Daha hafif ve sade bir makyaj için dipliner kozmetikeri makyaj dünyasında önemli bir yere sahiptir.

Çok fazla emek sarfetmeden küçük dokunuşlar ortaya şahane görüntüler çıkaran kalemler, eyeliner ve dipliner’ler bulunmaktadır.

Dipliner ile eyeliner arasındaki fark nedir?

Dipliner ile eyeliner arasındaki fark, dipliner daha basit olarak sürlür. Eyeliner’e göre daha sert ve kısa bir bir fırçası bulunur. Kullanmaya başladığınızda kadınlara tıpkı bir eğitim verir gibi fırçanın kullanımı öğreterek eyeliner’e geçiş yapmayı kolaylaştırır. Bu her kadın için geçerli değildir. Çoğu kadıni dipliner kullanım alışkanlığı edindikten sonra eyeliner kullanmaya ihtiyaç duymadan istedikleri kıvamda bir makyaj yapabilmektedir.

Göze dipliner nasıl çekilir?

Kalıcı makyajlar için sık kullanılan ürün olduğundan kadınlar, depliner videoları ve fiyat araştırmaları ile kendilerine en yatkın olan ürünü rahatça bulabilmektedir. Çoğu deneme yanılma yolu ile oluyor olsa bile kendilerine has bu makyaj malzemesine alışmaktadırlar.

Sürme şekli:

Öncelikle bir çizgi diyoruz. Göz kapağınızın üstündeki bitiş kısmından düz şekilde gitmesine dikkat ederek bir kuyruk çiziyoruz. Çizilen bu kuyruğun orta kısmının doldurulması gerekecektir. Göz pınarlarından itibaren çizilen hattın, çizmiş olduğunuz orta hat ile birleştirerek makyaj tamamlanır.

Sonuç:

Makyacı bu şekilde kullanma nedeni, göz pınarından başlanan çizginin hem düzgün olarak ilerlemesinin güçlüğü hem de istenilenden daha kalın ve görüntü olarak estetik gözükmeyecek biçimdeki çizgilerin oluşabilme ihtimalidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir