TEKNOLOJİ

Digitürk Fatura

Digitürk Fatura

Digitürk faturaları hakkında yardım ve destek alabileceğiniz yardım konuları:

[toggle title=”Digitürk fatura tutarımı nasıl öğrenebilirim?” state=”close”]Digitürk’e kayıtlı cep telefonu numaranızdan “FATURA” yazıp 3555’e SMS gönderdiğiniz zaman son dönem fatura bilgilerinizi ve toplam borcunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca  Online İşlemler  bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden de fatura bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

 • Hatırlatma: 3555 hizmetinden Turkcell, Vodafone ve AVEA aboneleri yararlanabilir. Her işlem Avea ve Vodafone aboneleri için 80 Kuruş, Turkcell aboneleri için 1 TL olarak ücretlendirilir.

[/toggle]

[toggle title=”Digitürk fatura kesim ve son ödeme tarihlerini öğrenebilir miyim?” state=”close”]Digitürk’te faturalar, her ayın 3’ünde kesilmektedir. Faturanızın son ödeme tarihi de aynı ayın 16’sı olmaktadır ve bu tarih faturanızın sağ üst kısmında belirtilmektedir.

 • Faturanızın son ödeme tarihi hafta sonu veya resmi tatiller nedeni ile birkaç gün öncesi veya sonrası olarak değiştirilebilir.Fatura kesim veya son ödeme tarihlerinin üyelerimizin isteğine göre değiştirilmesi mümkün olduğunda sizlerle bilgisi paylaşılacaktır.

[/toggle]

[toggle title=”Digitürk ilk faturam hakkında bilgi alabilir miyim?” state=”close”]

Digitürk’te faturalama süreci ön ödemeli sistemle işlemektedir. Yani her ayın 3’ünde kesilen faturanız bir sonraki ay alacağınız hizmete karşılık gelmektedir. Bu sebepten dolayı ilk faturanıza,fatura kesim tarihine kadar aldığınız hizmetin ve gelecek ay boyunca alacağınız hizmetin ücreti birlikte yansımaktadır.
 1. Bu durumu bir örnekle açıklamamız gerekirse:
 • 19 Ağustos tarihinde 50 TL tutarında bir paketle Digiturk ailesine katıldınız. İlk faturanız 3 Eylül tarihinde düzenlenir ve üye olduğunuz aydaki faturalanmamış dönem ile bir sonraki ayın 3’üne kadar olan dönemi birlikte kapsar.

ornek-fatura

 • Tablodan da görüldüğü üzere, paketinizin içerik ve fiyatında bir değişiklik olmadığı takdirde, ikinci faturanız 50 TL’ye düşer ve sonraki aylarda aynı tutarda devam eder.

[/toggle]

[toggle title=”Digitürk faturamda yer alan kalemlerle ilgili bilgi alabilir miyim?” state=”close”]Digitürk faturanızdaki başlıca kalemler ve açıklamaları şu şekilde sıralanmaktadır:

 1. Paket Ücretleri: Üye olunan paketin aylık bedeli faturalandırılmaktadır. 3’üncü soruda da aktarıldığı üzere Digitürk’te faturalama süreci ön ödemeli olarak işlemektedir. Yani paket geçişi yapıldığı tarihten, fatura kesim tarihine kadar alınan hizmetin ve önümüzdeki ay alınacak hizmetin ücretinin bir arada görülmesi normaldir.
 2. Kira Ücretleri: Kiralanan Digitürk ekipmanının aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.
 3. İletişim Hizmeti: Digitürk tarafından üyelerine sağlanan dijital yayın hizmetinin faturaya yansıtılmasıdır.
 4. İzle ve Öde Ücreti: Satın alınarak izlenen programların ücretidir.
 5. Digiturk Dergi Ücreti: Abone olunan Digitürk dergisinin aylık ücretinin faturaya yansıtılmasıdır.
 6. KDV: Digitürk Paketleri ve İzle-Öde servisi için 18%, Dergi servisi için 1% oranındadır.
 7. ÖİV (Özel İletişim Vergisi): İletişim Hizmeti ücreti için 15% oranındadır.
 8. Yapmış Olduğunuz Ödemeden Bu Fatura İle Mahsup Edilen: Faturanızdan, daha önce yapılan ödeme sebebiyle düşülen tutarı göstermektedir.
 9. Ödenecek Tutar: Ödemeniz gereken tutarı gösterir.
 10. Gecikme Faizi: Son ödeme tarihinde ödenmeyen faturalar için aylık gecikme faizi uygulanmaktadır. Aylık gecikme faizi oranıdır 3%’dür ve ödemenin geciktiği gün bazında hesaplanmaktadır.

[/toggle]

[toggle title=”Digitürk Fatura Ödeme” state=”close”]Digitürk’te faturalarınızı pek çok kanaldan ödemeniz mümkündür:

 • Bankalardan: Aşağıdaki tabloda, 10 haneli üye numaranız ile birlikte fatura ödemenizi gerçekleştirebileceğiniz anlaşmalı bankalarımızı ve ödeme yöntemlerini görebilirsiniz.

fatura-odeme

 • Web: İstediğiniz zaman www.digiturk.com.tr adresinde yer alan Online İşlemler bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden kredi kartınızla fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Digiturk Müşteri Hizmetleri: Dilediğiniz zaman Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayarak sesli yanıt sistemimizin yardımıyla kredi kartı fatura ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

[/toggle]

[toggle title=”Digitürk faturası için otomatik ödeme talimatı” state=”close”]Evet verebilirsiniz. “Online İşlemler” bölümündeki “Fatura İşlemleri” menüsünden veya Digiturk Müşteri Hizmetleri’nden (0212 473 73 73) kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca anlaşmalı bankaların tamamından da otomatik ödeme talimatı vermeniz mümkündür.[/toggle]

[toggle title=”Digitürk fatura adresi değiştirme” state=”close”]Faturalarınızın sistemde kayıtlı olan adresiniz dışında farklı bir adrese gönderimini istiyorsanız “Online İşlemler” bölümündeki “Üye Bilgileri” menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”Digitürk kaç faturada yayını kesiyor” state=”close”]Son 3 dönem faturasını art arda ödemeyen veya son 2 dönem öncesinden ödenmemiş faturası bulunan üyelerin, borçları ödenene kadar, müteakip ilk fatura dönemi itibarı ile yayınları kapanacak ve üyelikleri askıya alınacaktır. Detaylı bilgiye 0212 473 73 73’ten ulaşabilirsiniz.[/toggle]

[toggle title=”Digitürk gecikme faizi ne kadar” state=”close”]Faturanızı son ödeme tarihinden sonra ödemeniz durumunda oluşacak gecikme bedeli, ödemeniz esnasında hesaplanarak mevcut faturanızın ödenecek tutarına eklenir.[/toggle]Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir