GENEL

Darbe başarılı olsaydı ne olurdu

Darbe başarılı olsaydı ne olurdu

Darbe gerçekleşseydi eğer neler olabilirdi kestirebilirsiniz!

12-eylul-bilancosu

Bir dönem Gülen’in en yakınındaki isim olan Latif Erdoğan Fetullahçı darbeyi deşifre etti

(ALTTAKİ METİN SABAH GAZETESİNDE ALINTIDIR)

BAŞARILI OLSAYDI YÜZBİNLERCE İNSANI KATLEDECEKLERDİ

-Peki Fetullahçı cunta başarılı olsaydı Türkiye’de neler yaşanırdı?

Başarılı olsalardı Türkiye’de belki yüzbinlerce insan ölürdü. Ölmeyenleri de idam ederlerdi. Humeyni gibi ülkeye gelir halifeliğini ilan ederdi. Ülkede kaçınılmaz bir iç savaş olurdu. Türkiye gerçekten çok büyük bir belayı atlattı. Bunu bugün anlamamız çok zor. İleride daha iyi anlayacağız. Fetullah Gülen zalimdir, gaddardır, acımasızdır. Kendisinden başka hiçbir varlığa değer vermez. Kimseye bir insafı yoktur. Zalimdir, eline fırsat geçse taş üstünde taş bırakmaz. Ben Fetullah Gülen’in hayatını yazdım. Onu kendisinden daha iyi tanıyorum.

FETULLAHÇI ÇETE TAMAMEN TEMİZLENMELİ

-Gülen hayatının en büyük çılgınlığını yaptı ve başarısız oldu. Bundan sonra ne yapabilir?

Öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Gülen örgütü ile en ufak ilişkisi olan personelin çok iyi bir istihbarat ile temizlenmesi gerekir. Sadece TSK’dan değil bürokrasiden, devlet kurumlarından tamamen temizlenmelidir. Yargıdan, emniyetten tamamen atılması gerekir. Gülen ölüp gitmeden bu ülkeye ihaneti bitmez. Her türlü çılgınlığa artık başvurabilir. Çünkü meczuptur, bunu kendisi de söyler.

GÜLEN HIRSINDAN SİNİR KRİZİ GEÇİRİYORDUR

-Askeri darbe Gülen’in son kozuydu ve başarısız oldu. Şimdi ne hissediyordur?

Kesinlikle delirmiştir. Sorumluluğu başkalarına yükleyip kızıyordur. Ben hırsından öleceğini biliyorum. Yakından tanıyan biri olarak söylüyorum. Hırsından kriz geçiren biri. Sinir ilaçları ile ayakta duruyordur.

78 MİLYONU KATLETSE GÜLEN HİÇ ÜZÜNTÜ DUYMAZ

-Pişmanlık hissetmiyor mudur?

Fetullah Gülen gibi insanlar pişman olmazlar. Hatasız olduklarını düşündükleri için sorumluluk üstlenmezler. İnsan mağdur ettiğinden dolayı asla üzülmez. 78 milyon ölse tırnağı acımış kadar üzülmez. Bir açıklama gereği duymaz. Üzerine asla suçu almaz. “Kabiliyetli zannettik başarılı olamadılar” diyerek suçu darbeci askerlere atar. Pilotlara kızar “iyi bombalayamadılar” falan der.

GÜLENCİ ALÇAKLAR TAKİYYE YAPIYOR

-Gülen medyası “darbeyi biz yapmadık Kemalistler yaptı” diyor. Buna ne diyeceksiniz?

Gülüyorum sadece. Fetullah ve çevresi öyle diyecek tabi. Başarılı olsaydı sahipleneceklerdi. Biraz beklediler, fos çıkınca sahip çıkmadılar. “Darbe bizimle alakalı değil” diyen Fetullahçılar gelsin bu yalanı bana söylesinler. Televizyonda görünen üst düzey askerleri ben tanıyorum. Belki isim isim hatırlamam imkansız ama simalarının Fetullahçı yapı içerisinde hatırlıyorum. Bazı üst düzey askerleri Gülen’in yanında bizzat gördüm. “Darbelere karşıyım” yalanını söyleyen Gülen’in gazetecileri de tanıyorlar. Ama yalan söylememek gibi bir hassasiyetleri olmadığı için her türlü yalana başvurabilirler. Ama hepsi bu darbenin Fetullahçı darbe olduğunu bilir.

GÜLEN ALTUNİZADE ASKERLERE RÜTBE TAKIYORDU

-Gülen’in darbeci askerlerin rütbesini taktığı da yazıldı. Bu doğru mu?

Elbette doğru. Bu törenler yıllardır yapılır. İstanbul Altunizade’de mezun olan askerler gelir rütbeyi Fetullah Gülen’den alırlar. Buna “teberrüken” denir. Rütbe alan askerlere de bir tören Fetullah Gülen’in yanında yapılır. Bugünkü darbenin temelleri o yıllarda atıldı.

MADDİ BAĞIMLILIĞI OLANLARA SESLENİYORUM

-Bu başarısız darbe girişimi Gülen’in tabanının nasıl etkiler?

Maddi bağımlılığı olan, kemikleşmiş kadrolar yine bir bahane bulur ve inanmamaya devam eder. Zaten yapacakları başka bir şey de yok. Ancak bu kemikleşmiş kadro işini kaybeder ve vatan haini durumuna düşerse o zaman sorgulamalar da başlar. Tek tük kalan sempatizan kitleyi ve esnafları tamamen bitirir. Bir de bunlar kendi içlerinde bir oyun oynuyorlar. Bir şey olmadığı halde zengin işadamlarına “seni tutuklayacaklar” diyerek yurtdışına kaçırıyorlar. Sonra bu zengin işadamları yurtdışında Gülen yapısının içine düşüyor. Bu tuzağa düşmeyen işadamları artık uyanır ve maddi desteği keser.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir