MAGAZİN

Çok sağol Suadiye, bir sen kalmıştın akıl vermeyen

Çok sağol Suadiye, bir sen kalmıştın akıl vermeyen

Suadiye, olanca aklıyla erkeklere, kadınlara nasıl davranılması gerektiği hakkında çok değerli bilgilerini paylaştı. Muhakkak not alın. 🙂

KADINLARIN DEĞERLİ VARLIKLAR OLDUĞUNU HİSSETTİRİN

İşte Suadiye hanımdan çok önemli tüyolar!

  1. Kadına arada sırada çok güzelsin diye iltifat edilmesinin mutlu hissettirir.
  2. Bir kadını güldürün.
  3. Bir kadına değerli olduğunu hissettirin.
  4. İş yerine çiçek yollayın.
  5. Formül heyecanı sıcak tutmaktan geçiyor

Aynen kelimesi kelimesine bunları söyledi.

Şarkıcı Suadiye

suadiye--

Suadiye (d. 4 Mayıs 1991, Karaman), Türk pop müzik sanatçısı.

Suadiye (tam adıyla Suadiye Övenç) 4 Mayıs 1991 yılında Karaman’da dünyaya geldi. Baba kökeni Selanik’lidir. Suadiye isminin anlamı mutluluk olup, çok eskilere dayanır, İstanbul’un en nezih yerlerinden olan Suadiye semti II. Abdülhamit zamanında Maliye Nazırı olan Reşat Paşa’nın kızı Suad Hanım’a ithafen verilmiştir. Suadiye’nin ismi buradan gelmektedir ve bu adı ona anneannesi koymuştur.

Eğitimi

Suadiye, küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duydu, piyano ve şan dersleri aldı.

Ses eğitimi ve şan derslerini;

– İstanbul Devlet Opera ve Balesi opera sanatçısı Bariton Alp Köksal’dan,

– İstanbul Devlet Opera ve Balesi opera sanatçısı ve 2008 Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi Soprano Nazlı Deniz Boran’dan,

– Mimar Sinan Üniversitesi Şan Pedagogu Payam Koryak’tan,

– Şan Eğitmeni Aylin Taşar’dan almıştır.

Suadiye’nin ses türü Soprano’dur.

Suadiye, Can Gürzap Oyunculuk Okulu’nda usta oyuncu Yeşim Alıç’tan oyunculuk dersleri almıştır. Suadiye, Erzhena Sandakova’dan podyum yürüyüş dersleri almıştır.

Suadiye, Beykent Üniversitesi’nden mezun oldu. SAE Technology College’de Ses Mühendisliği okuluna gitti. Suadiye, besteci ve şarkı sözü yazarlığı kişiliği ile de ön plana çıkıyor. Sanatçının kendisine ait birçok bestesi ve şarkı sözü bulunuyor.

Dans eğitimini Bachata, Salsa, Hip-hop R&B üzerine alan Suadiye müzik ve dansı bir bütün olarak gördüğünden sahne şovlarına önem veriyor.

Müzik kariyeri

Sanatçının kendi adını taşıyan pop ve R&B şarkılardan oluşan ilk albümü yayınladı ve tüm şarkıların söz ve besteleri Suadiye’ye ait.[1] Suadiye’nin ilk albümünün çıkış şarkısı olan “Kalp Atışları”nın video klibi Assos, Behramkale ve Kaz Dağları’nda çekildi.[2] İkinci klip ise Murad Küçük yönetmenliğinde “Aşk Falakası” şarkısına çekildi.[3] Suadiye Haziran 2015’te Cihat Uğurel ile birlikte bir Sezen Aksu klasiği olan ve 1990’lı yıllarda Aşkın Nur Yengi’nin seslendirdiği “Sıramı Bekliyorum” şarkısını çıkardı ve şarkının klibi Teoman Topçu yönetmenliğinde 40 kişilik bir ekiple çekildi. Suadiye Eylül 2015 itibarıyla ünlü menajer ve PR danışmanı Özgür Aras ile çalışmaya başlamış olup, Özgür Aras’ın prodüktörlüğünde yeni bir şarkı projesine girmiştir. Söz ve müziği Şehrazat’a ait olan, 1991 yılında Yonca Evcimik tarafından yorumlanan “Cesaretim Yok” şarkısını ünlü aranjör İskender Paydaş’ın yeni düzenlemesi ile Özge Fışkın’ın vokal yönetiminde Suadiye yeniden seslendirmiştir. “Cesaretim Yok” şarkısı Avrupa Müzik tarafından 15 Ocak 2016’da çıkarılmıştır. Albüm fotoğraflarını ünlü fotoğrafçı Lara Sayılgan çekmiştir. “Cesaretim Yok” şarkısına Filmline yapımcılığı, Ulaş Elgin yönetmenliği ve Veli Kuzlu görüntü yönetmenliğinde Orion Stüdyolarında 50 kişilik bir ekiple klip çekilmiştir. Styling İlkyaz Özel ve Sinem Ertekin tarafından yapıldı ve klipte Best Model 2015 finalisti Ali Yücel, Suadiye’ye oyuncu olarak eşlik etmiştir.

Albümleri

  • Suadiye (2013) Arpej Yapım
  • Sıramı Bekliyorum (2015) Star Odası
  • Cesaretim Yok (2016) Avrupa Müzik


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir