BİTKİ VE GIDALAR

Cevizin çocuklar için faydaları

Cevizin çocuklar için faydaları

Çocukların beynini açan ve zihinsel gelişimleri için en katkılı besinlerden biri de ceviz.

Paraya kıyın günlük bir avuç dolusu kabuğundan çıkarılmış ceviz yedirin.

Özellikle okul çağı çocukların zihinsel gelişimlerini yetersiz bulan aileler, günlük bir avuç dolusu kabuğundan çıkarılmış ceviz yedirirse çocukların sağlıksız beslenme probleminin verdiği etkiyi ortadan kaldırabilir.

Çocukların gelişiminde ihmal edilmemesi gereken konuların en başında sağlıklı beslenme geliyor. Sağlıksız beslenen çocuk bırakın beyin gelişimini vücut gelişimini bile sağlıklı tamamlayamaz. Bu nedenler çocuğumuzun okul beslenme çantalarına veya günlük ceviz yemelerine mutlaka özen gösterilmelidir.

Ceviz içerisinde bulunan elzem yağ asitleri, yetişkin kişileri Alzheimer hastalığına karşı koruma görevi yaparken, çocuklar için beyin fonksiyonlarını düzenlemeye oldukça yardımcı olur. B vitaminleri sinir hücresi günlük olarak desteklenmelidir. Ceviz içerisinde bulunan demir ve çinko, hafıza ve beyin fonksiyonları için en önemli minerallerdendir. İşte bu sebeple ceviz çocuklar için önemli bir ihtiyaçtır. Çocuğunuzun beyin ve zihin gelişimi için biraz paraya kıymak gerekecek.

Ceviz için dikkat edilmesi gereken konular ise; kavrulmuş cevizden uzak durmalısınız. Kavrulmuş cevizler sadece keyfi yiyecek halini alır ve içerisinde elzem yağ oranları kaybolur, minarelleri kalır.  Eğer mümkünse kuruyemişlerimizi yaş tüketelim. Kokusu ve tadı bozulmuş cevizler içerisinde yağ ve minarel değerleri kalmaz. Uzun süre dışarıda kalan kuruyemişler alınmamalı veya bırakılmamalıdır.

cevizBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir