TEKNOLOJİ

Cep telefonunu garanti dışı bırakan etkenler

Cep telefonu kullanırken nelere dikkat etmeli? Telefonları garanti dışı bırakan etkenler vardır!

7/24 yanımızdan ayıramadığımız artık hayatımızda bir bütün olan cep telefonlarını nelerin garanti dışı bıraktığını biliyor muyuz?

Şimdi sizlere en basit şekilde bu etkenlerden bahsedeceğiz. Telefonunuzun başına böyle bir durum geldiğinde birazcık dahi olsa bilgi sahibi olmanızda fayda var. Aksi halde cep telefonu servislerindebeklemediğiniz bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Cep telefonları için binlerce lira para öderken telefon ile birlikte sunulan 50-100 tl lik garanti kapsamınaherşeyi dahil eden sigorta hizmetini birçok insan gözardı ediyor. Taki telefonu elinden düşünceye kadar. 50-100 tl sigorta bedeli ile bu durumdan rahatça kurtulmak varken durduk yere kat kat daha fazlası cep telefonu masrafı için ödeniyor.

Son model bir cep telefonu alırken garanti dışı bırakacak unsurları yok etmek için sigorta hizmeti de almanızı sizlere tavsiye ederiz.

Cep telefonunu garanti dışı bırakan etkenler:

  • Su ile temas etmesi durumunda cep telefonu garanti dışı kalır. Suya düşmesi, lavoya düşmesi, küvete düşmesi, klozet’e düşmesi herhangi bir şekilde su birikintisine düşmesi durumlarında.
  • Darbeye maruz kalması. Cebinizden yere düşmesi, arkadaşınıza verirken elinden kayması ve beton zeminle teması, sinirlenip duvara fırlatmanız, masaya koyarken kayıp yere düşmesi, yatağınızın üzerine atmaya çalışırken zıplayıp halıya düşmesi vb. durumlarda sert veya yumuşak zemine düşerek darbe hasar alması durumlarında garanti dışı kalır.
  • Kullanılan yan sanayi şarj makinesinin yüksek voltaj‘a maruz kalması, elektriğin yükselmesi ve alçalmasıdurumunda telefon veya devrelerinin yanması durumunda cep telefonunuz garanti dışı kalır.
  • Kesici veya delici nedenler ile telefonun çizikleri garanti dışıdır.
  • Bataryası çıkmayan sabit pil olarak sunulan iPhone gibi cep telefonların açılması garanti dışı kalmasına sebep olur.
  • Cep telefonlarında bataryaların ve pillerin altında bulunan ince vidaların açılması durumundatelefonunuz garanti dışı kalır.
  • Sıcak veya alev ile teması halinde yanması, ateş yanmaları sonucu telefonunuz garanti dışı kalır.
  • Güneş ışınlarından dolayı telefonun erimesi durumunda telefonunuz garanti dışı kalır.
  • Buzdolabında yada derin dondurucuda cep telefonun donması garanti dışı bırakır.

Yukarıda belirtilen sebeplerin ve benzeri sebeplerden dolayı cep telefonları garanti dışı kalır. Bu sebepler sadece cep telefonu için değil diğer tablet ve benzeri cihazlar yanında elektronik diğer cihazlar içinde geçerlidir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir