4.5G ADSL FİBER MANŞET

Cep telefonu hattı ile çalışan Sim kartlı modemler

Cep telefonu hattı ile çalışan Sim kartlı modemler

Ne kazanıyoruz ne kaybediyoruz?

Televizyonlarda bol bol görmeye alıştığımız Vodem, Modem, Vınn, özellikle Turkcell, Vodafone ve eskilerin Avea‘sı şimdilerin Türk Telekom markası internet reklamlarını.

Peki bu cihazlar hayatımıza ne katıyor bizden ne alıyor?

10 GB, 15 GB, 20 GB internet kampanyaları ile bize sunulan sim kart ile çalışan modem kampanyaları insanların hangi ihtiyaçlarını karşılıyor. Hani görüyoruz ya 10 kişiyle aynı anda bağlan reklamlarınız. Ucuz ucuz sudan ucuz diye 40 TL, 50 TL olan bol bol internet kampanyalarını.

Burda mantıklı düşünmek gerekiyor.! 10 GB kapasitesi olan bir internet hizmetine 10 kişi bağlanırsa ne olur? Paranız buhar olur 40 TL aldığınız kampanyalı cihaz ay bitene kadar 10 günlük süre içerisinde dolacağından korkuluktan başka işe yaramaz. Paranız çok ise o ayrı.. Ay sonuna kadar yükler yükler durursunuz. Peki zaten cebinizde akıllı telefon veya cep telefonu hattınız yok mu? Var tabi.. Bugün neredeyse yetişkin ülke nüfusumuzun iki katı cep telefonu hattı kullanılıyor Türkiye’de.

Yeni çıkan veya akıllı telefonların zaten hemen hepsinde modem wi-fi dağıtım özelliği var. Açtığınız anda zaten kendi modeminizi santral wifi, wireless, kablosuz modem ağı şifrenizi vererek dilediğiniz kişiye internet kullanım hakkı verebiliyorken insanlar neden yeni bir modem ve yeni bir maliyet altına girer?

Anlam vermek zor. Daha mı hızlı, daha mı iyi çekiyor sebebi nedir.?

Modem veya telefonunuzun sağladığı hız seviyesi ne ise okadar hız alabilirsiniz. Eğer telefonunuz veya bağlanacağınız herhangi bir cihaz 100 MBPS hız desteklemiyorsa ancak desteklediği kadar hızda internet’e bağlanırsınız. Işık hızında 1000 MBPS hızlarda internet almak öyle kolay değil ister 4.5G isterseniz 15G kullanın cihazınız neyi destekliyorsa onu alırsınız.

Akıllı modem alarak yayın yapmak insanların cihazınızdan internet kullanımını yapmasını istiyorsanız yeni bir hat ve taahhüt altına girerken birkez daha düşünün.

[box type=”warning” align=”alignleft” class=”” width=””]Cep telefonunuz, Tabletiniz veya Bilgisayarınız 15-20 Mbps hız destekliyorsa alabileceğiniz maksimum hız o kadardır. Yeni modemler hızınızı artırmayacaktır. Tam hız için hem telefon hemde cihazlarınızı değiştirmelisiniz.[/box]Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir