SAĞLIK

Çakma ucuz güneş gözlükleri gözleri kör edebilir

Çakma ucuz güneş gözlükleri gözleri kör edebilir

Markasının ne olduğu belli olmayan ve ucuz olarak satılan güneş gözlükleri 2016 yazında gözünüz için tehlikeli olabilir. Güneş gözlüğü alırken standartlara uygun olması gerekiyor. Göz sağlığınızı bozmamak için seyyar satıcı ve sokak aralarında satılan yabancı uyruklu kişilerden güneş gözlüğü almayın.

2016 yılının yaz aylarının başladığı günümüzde özellikle en çok aranan aksesuarların başında güneş gözlükleri geliyor. Bu durum ise fırsatçıların kazancına kazanç katmasının yanında gözlerimizi riske atıyor.

Ucuz, çakma, sahte, güneş gözlükleri ultraviyole filtresinin bulunmadığını, bunun da göze zarar verdiğinin uzmanlar altını çiziyor. “Vatandaşlarımız gözlük alırken kaliteli, tescilli ve standartlara uygun bir yerden gözlük almalıdır diyen uzman doktorlar, kullandığımız güneş gözlüklerinde ultraviyole filtresinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Gözlerimiz ultraviyole filtresinin ışınlarına maruz kaldığı zaman çeşitli derecede rahatsızlıklara yol açabiliyor. Gözlük, bizim için bir aksesuarın ötesinde olmalıdır”..Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir