GENEL SAĞLIK

Buzdolabı Neden Koku Yapar

Çoğu buzdolabının ortak özelliği damla şapkasıdır. Kondenser bobinler cihazın tabanının yakınında bulunur. Eğer uzun süre dokunulmazsa, su toplama işlemi kirli ve durgun hale gelecektir. Bu, kalıp için büyük bir ıslah olabilir ve kötü kokuyu kötüleştirebilir. Buzdolabının alt ucuna yakın olan damla tepsisinin önünde oturan bir ızgara / tekme paneli bulacaksınız. Bu paneli çıkartmak panayı girmenize izin verecektir. (Çoğu zaman, bir ağartıcı damla tablasını temizlemek ve deodorize etmek için güçlü bir temizleme sıvısı gerektirebilir.Eğer gıda maddesinin veya metal birikintilerinin tıkanmasını önlemek için de boşaltma deliğini temizlemeniz gerekir.

Her zaman yiyecek ürünlerinin tavsiye edilen sona erme tarihinden sonra çıkarılmasına dikkat edin. Buzdolabında bir kokuya neden olan çürümüş veya çürümeye neden olan bir yiyecek daha kötü değildir. Kokuların aktarılmadığından emin olmak için buzdolabında herhangi bir gıda maddesinin veya istirahatlerin düzgün bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak önemlidir. Minimum bir gereklilik, alüminyum folyo veya yapışkan sargı ile sıkıca paketlendiğinden emin olmaktır. Buzdolabında yaygın olan kokuları absorbe ettiği bilinen süt ve tereyağı gibi süt ürünlerinin korunmasına özel dikkat gösterilmelidir.

Buzdolabında dökülmeye dikkat edin. Gizli boşluklara ve köşelere sızma küçük çöp alışkanlığı bile. Bir dökülme durumunda, buzdolabınızı mümkün olan en kısa sürede iyice temizlemeniz önerilir. Herhangi bir temizleme sürecinin ertelenmesi gelecekte istenmeyen sürprizlere neden olabilir.
Küf veya mantar varlığı, buzdolabınızın derhal temizlenmesi gerektiğinin tehlikeli bir işareti olarak düşünülmelidir. Çürüme, küf ve diğer yiyeceklerin çabucak yayılmasına neden olan gıdaların varlığından kaynaklanır. Kalmak için çok güzel bir yer.
Buzdolabınızın etrafında dolaşmaktan kaçının. Buzdolabında dökülmeler, dökülmeler ve gereksiz maddelerin sızıntılarının ana nedenlerinden biridir. Böyle bir senaryoda aşırı yüklenilen veya çürümüş olan gıda ürünlerini görmezden gelmek kolaydır.

 

Franke ServisiBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir