SAĞLIK

Burun estetiği ve 2017 estetik fiyatları

Burun estetiği ve 2017 estetik fiyatları

Burun estetiği nedir?

Burunda oluşan şekil bozuklukları (kaza, yaralanma, kemik eğriliği, kırılma, hastalık vs) gibi nedenler dolayı aynı zamanda nefes almayı zorlaştıran etkenlerden kaybolarak burunun yenin görünüm ve şekil kazanmasına burun estetiği denir.

Ameliyat, operasyon denildiğinde korku veren bu operasyon düşündüğünüz kadar zor gerçekleşmez, acısı hissi en düşük seviyede olduğundan endişe duyulacak bir cerrahi müdahale değildir.

“Burun estetiği ameliyatı kapalı ve açık olmak üzere iki şekilde gerçekleştirilmektedir.”

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Adı geçen estetik 2 şekilde yapılır;

 1. Kapalı burun estetiği
 2. Açık burun estetiği

Kapalı burun estetiği:

Burnun alt kısmında gerçekleşmekte olup çizik ve kesik yapılmadan burun kanalları içerisinden girilerek oluşan bir operasyon şeklidir. Burun ucunda sorun olmadığı ve burun yapısı bu müdahaleye uygunsa kapalı burun estetiği gerçekleşmektedir.

Açık burun estetiği:

Açık olan bu estetik burun ucu problemi olanlarda kullanılmaktadır. Kısaca her iki operasyonda kişinin burun yapısına göre belirlenmektedir.

Hangi durumlar için burun estetiği yapılmaktadır?

 • Burun kemeri düzeltme,
 • Burun daraltma,
 • Burun genişletme,
 • Uzunluğun alınması,
 • Kısalığın giderilmesi
 • Basık burunların öne alınması,
 • Önde ise geri alınması
 • Burun kanallarının daraltılması
 • Ovalliklerin giderilmesi,
 • Düşük burun ucunun kaldırılması,
 • Nefes almayı zorlaştıran etkenlerin giderilmesi.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı şikayeti olanlarda burun estetiği operasyonları gerçekleştirilmektedir. Kişinin acı çekmeden yapılacağı bu operasyonlar için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır ve bu durumlar;

Burun estetiği için dikkat edilmesi gerekenler;

 1. Operasyon muhakkak sağlık kuruluşunda gerçekleşmelidir.
 2. Müdaheleyi yapacak kurumun Sağlık Bakanlığı onayı bulunmalıdır.
 3. Ödeme ve para işlemleri için anlaşılan fiyat operasyonun yapılacağı yerin görülmeden veya müdahaleyi yapacak ekip ve ortam şartları incelenmeden ödeme yapılmamalıdır.

Kapalı burun estetiği operasyonu burnun alt kısmında herhangi bir kesi olmadan içerideki kanatlardan girilerek yapılan bir operasyondur. Eğer kişinin burnunun ucunda problemi yok ise ve kişinin burnu uygun ise kapalı operasyon gerçekleştirilir. Açık teknik kişinin burnunda uç problemi olanlara yapılır. Kişinin ihtiyacına göre açık veya kapalı operasyon olması kişi ile belirleniyor.

Burun estetiği sonrası süreç nasıl işliyor?

Genel anestezi altında yapılan burun estetiği hasta uyutularak gerçekleştirilir ve uyandıktan sonra ciddi ağrı sancı hissedilmez. Nefes almasını engelleyecek bir durum sözkonusu değildir. Tampon kullanılmakta olup ameliyat sonunda morluk ve şişlik oluşabilmektedir. Bu şişlik ve morluklar düşük seviyede 3. sınıf olarak tabir edilir. Gayet normal ve endişe duyulmamalıdır. Operasyondan 1 hafta sonra hemen hepsi kaybolur veya büyük oranda azalma meydana gelir. Burun estetiği gerçekleşmesinin ardından günlük hayata dönmenizde bir sakınca yoktur ve hastanede kalma veya yatak istirahati uygulanmaz. 4 ile 6 aylık süreç içerisinde gözlük kullanmalı ve şikayetin olduğu bölge 12 ay sonunda iyileşme sürecini tamamlar.

Fiyatlar her şekle göre değişim göterdiğinden pazarlığa açık ve değişen fiyat sistemleri mevcuttur.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir