DÜNYA VİDEO

Bu çocuklar için dünya hep sessiz

Bu çocuklar için dünya hep sessiz

Suriye’deki saldırıların ardından enkazdan çıkarılan 5 yaşındaki Umran‘ın görüntüsü tüm dünyayı sarsan karelerden biri oldu.

Suriye‘nin Halep kentinde her gün onlarca masum insan hava saldırılarında ve çatışmalarda hayatını kaybederken, bölgeden insanlığı utandıran kareler gelmeye devam ediyor.

ÜSTÜ TAMAMEN TOZLA VE KANLA KAPLANMIŞ

AP’nin haberine göre Suriyeli muhalif aktivistlerin yayınladığı görüntülerde, Halep‘teki hava saldırılarının ardından enkaz altından kurtarılmış kanlar içinde tedavi bekleyen küçük birçocuk görülüyor. Ambulans içinde oturan, üstü tamamen tozla ve kanla kaplanmış çocuğun, 5 yaşındaki Umran olduğu bildirildi.

KAFASINDAN YARALAR ALDIĞI ANCAK BEYNİNDE HASAT OLMADIĞI AKTARILDI

İnsanlığı utandıran bu kare sosyal medyada çok sayıda paylaşılırken, Umran‘ın kafasından yaralar aldığı ancak beyninde hasar olmadığı aktarıldı.

KAFASINA DOKUNDUĞUNDA KANADIĞINI FARK EDİYOR

Paylaşılan videoda Al-Qaterji bölgesindeki enkazın arasından çıkarılırken görülen Umran daha sonra ambulanstaki turuncu koltuğa oturtuluyor. Çok sessiz bir şekilde, aynı zamanda ne olduğunu anlamayan gözlerle etrafına bakan Umran’ın daha sonra elini, kafasındaki kanayan bölgeye götürdüğü ve bu lekeyi de koltuğa sürerek temizlemeye çalıştığı görülüyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir