DÜNYA

Brüksel’de Hocalı soykırımı mitingi düzenlenecek

 Brüksel’de Hocalı soykırımı mitingi

Azerbaycanlıların ve diğer Türkdilli Halkların İşbirliği Merkezi (ATHİM) Belçika-Azerbaycan Dostluk Cemiyeti ile beraber Hocalı faciasının 25. yıldönümü dolayısı ile 21-26 Şubat 2017 tarihlerinde Avrupa’nın siyasi merkezi sayılan Brüksel kentinde bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Mitinge katılımlar ise;

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yanında STK’lara Devlet Desteği Konseyi’nin mali yardım ile baştutacak etkinliklerde Azerbaycan heyetinin terkibinde Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı Sosyal-Siyasi Meseleler Şubesi Sektör Müdürü Gafar Aliyev, Azerbaycan Basın Konseyi Başkanı, Azerbaycan Milletvekili Eflatun Amaşov, ATHİM Başkanı İlham İsmailov, Basın Konseyi Yönetim Kurulu üyesi, Halk Cephesi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Elçin Mirzebeyli, AThiM icra katibi, “Birlik” Dergisi Baş Editörü İlqar İlkin katılacaklar.

23 Şubat’ta Brüksel şehrinde Hocalı soykırımının 25 yıldönümü ile ilgili anma toplantısı düzenlenecek.

24 Şubat’ta Brüksel’de Avrupa Komisyonu binası önünde (Adres: PLACE SCHUMAN MEYDANI 1000 Brussel) saat 12:00-13:30 arası baştutacak mitinge Azerbaycan ve Türk diaspora teşkilatlarının temsilcileri, öğrenciler ve yerel sakinlerin katılacağı bekleniyor.

Eldeniz ABBASLIBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir