DÜNYA

Böyle olsaydık trafik kazalarından zarar görmezmişiz!

Böyle olsaydık trafik kazalarından zarar görmezmişiz!

Eğer insanların vücut yapısı Avustralyalı sanatçı Patricia Piccini’nin projesindeki Graham gibi olsaymış muhtemel trafik kazalarını hiçbir zarar görmeden atlatabilecekmişiz!

UZMAN CERRAHLARLA ÇALIŞTI

Avustralyalı sanatçı Patricia Piccinini, çok ilginç bir çalışmanın altına imza attı. Avustralya Ulaşım Kazaları Komisyonu güvenliği kampanyası için bir proje geliştiren Piccinini, Graham adını verdiği çalışmada trafik kazaları travmasında uzmanlaşmış tecrübeli cerrahlarla birlikte hareket etti. Ülke genelinde büyük ses getiren proje kapsamında insanların trafik kazalarından canlı olarak kurtulabilmeleri için neye benzemeleri gerektiği konusunda bir fikir elde edildi.

KASK GİBİ KAFA VE KALIN BOYUN!

BUNA göre Piccini’nin çalışmasında insanların çarpma sırasında beynin zarar görmemesi için kask gibi evrimleşmiş bir kafası, epey kalın bir boynu, iç organları koruyabilmek için dışarı çıkmış ve airbag görevi görebilen göğüs kafesi gibi fiziksel özelliklere sahip olunması gerekiyor. Son derece başaralı bir çalışmanın altına imza attıklarını belirten Avustralya Trafik Kazaları Komisyonu yetkilileri de Graham’ı ‘yollarda hayatta kalma şansı olan tek insan’ olarak tanımlıyor.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir