SAĞLIK

Böcek İlaçlama İçin Gerekli Sertifikalar

SAĞLIK KURUMLARI

Ülkemizdeki yasalar gereği bağlı olduğumuz bakanlıklarımızın, kurum ve kuruluşların ve belediyelerin denetimine tabi tutularak, ruhsatlarınızın başvuru formlarında istenen tüm sözleşme ve belgeler böcek ilaçlama servisi tarafından verilmektedir.

Böcek ilaçlama şirketinin bakanlıklarımızdan aldığı yetkiyle uygulamalarımız yapılmakta ve belgelendirilmektedir.

Mesul müdür belgeleri, iş akdi sözleşmeleri, ekiplerimizin biyosidal ürün kullanma belgeleri ve gerekli olan tüm belgeler için böcek ilaçlama şirketi ile iletişime geçebilirsiniz.

EĞİTİM KURUMLARI

İstanbul’da bulunan eğitim kurumlarımızın iç ve dış yapı itibari ile hem haşerelere hem de kemirgenlere elverişli olduğu gözlenmiştir. Bu oluşumun sebebinin genellikle haşerelerin ve farelerin dolaşması için bina içi boşlukların sebep olduğu bilinmektedir. Bir diğer nokta ise bu kurumların içlerinde bulunan kantin gibi gıda alanları, yemekhane gibi ortamların bulunması, içlerinde bunlar dışında sürekli insanlar tarafından bir şeyler yenip içiliyor olması bu sebeplerden sadece birkaçını oluşturmaktadır.

Ülkemizi kalkındıracak, ileri seviyelere taşıyacak olan evlatlarımız bu eğitim kurumlarında vakitlerinin büyük bir kısmını geçirmektedir. Hatta son yıllarda sadece eğitim dönemi zamanında değil bu dönemler dışında da kurs ve etüt gibi eğitim faaliyetleri zamanında da burada olduklarını düşünürsek zamanlarının neredeyse hepsini buralarda geçiriyorlar diyebiliriz. Bu sebepten dolayı da okul ilaçlama konusu oldukça riskli ve uzman kontrolü altında yapılması gereken en hassas bölgelerin başında gelmektedir. Tüm bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda ve haşere ve kemirgenlerinde salgıladığı hastalıklar düşünüldüğünde okullarımızın periyodik aralıklarla ilaçlama yaptırması zorunludur.

Okulların yani çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda yaşamaları için bu tür kemirgen ve haşerelerin oldukça kısa sürede yok edilmesi gerekmektedir.

Sağlık bakanlıklarımızın verdiği yetki ile 12 senedir okullarımızı ve kantinlerimizi ilaçlıyor böylelikle de çocuklarımıza daha sağlıklı bir ortam bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

KEMİRGEN KONTROL

Son zamanlarda çıkan yöntemleri de düşündüğümüzde günümüzde kemirgen kontrolü için kullanıldığı düşünülen birçok yöntem bulunmaktadır. Son dönemlerde çıkan ve ses dalgası yayan ultrasonik kovucular, kemirgen zehirleri, genelde gıda alanlarında kullanılan canlı yakalama istasyonları, metal kapanlar, mum bloklar, pasta zehirler ve kemirgen istasyonları bunlardan bazılarıdır.

Kemirgenle mücadelede bu güne kadar geliştirilmiş en iyi yöntem kemirgen istasyonu kurulumudur. Günümüzde hala ve uzun yıllardır depo, hastane, site, avm gibi büyük sorun teşkil edebilecek yüksek popülasyonlu alanlarda kullanılmakta ve bakımları yapılmaktadır.

HAŞERE KONTROL

Haşere ile mücadele sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Genelde insanların birçoğu eski yöntem uygulamalar yapmakta ve hem kendi hem çevresindeki insanların ve tüm canlıların hayatlarını riske atmaktadırlar. Haşere ile mücadele sağlık bakanlığı tarafından uygun görülen ruhsatlı ilaçlarla ve mesul müdürler kontrolündeki biyosidal ürün kullanım belgesine sahip uzman ekiplerce gerçekleştirilmelidir. İlaçlama sadece elinde bulunan ilacı sorunlu zemine dökmekle ya da sürmekle olmamalıdır. İlaçlama yapılacak olan bölge uzman ekiplerimizce keşif edilmeli ve analiz raporu çıkarılmalıdır. Sorunun kaynağı ve popülasyonun yoğunluğu göz önünde bulundurularak uygun ilaç gereken şekilde kullanılmalıdır. İlaçlama sonrasında da ilaçlama yapılan bölgeye bütün bu yapılanların ve kullanılan ilaçların hepsinin mevcut olduğu servis raporları mekân sahibine sunulmalı ve anlatılmalıdır. İlaçlamada müşteriyi bilgilendirmek çok önemlidir çünkü bu tür sorunlarla karşılaşan herkesin önce içinin rahat olması gerekmektedir. Aksi takdirde bölgedeki sorun bitse dahi insanın içi rahat etmediği sürece yüzde yüzlük bir sonuca ulaşmış olamayız.

KaynakBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir