PRATİK

Bir yerlerde KairosPlanet diye bir söylenti dolaşıyor

Bir yerlerde KairosPlanet diye bir söylenti dolaşıyor

The Green Park Hotel Bostancı’da, İstanbul, Nisan 10 2016  günü, Türkiye bu bölgedeki en büyük KairosPlanet proje semineri düzenlendi.

[box type=”note” align=”alignleft” class=”” width=””]KairosPlanet Firmasının müşteri mağduriyeti, sorunları, yorumları ve gelişen hiç bir gelişmesinden firmamız sorumlu değildir. Kullanıcılar firma hakkında tüm yorumlarını sayfanın alt kısmından yazabilirler. Başvuru, yönlendirme, kazanç sağlama, zarar etme, üye olma, üyelik alma herhangi bir konu sorumluluğumuzda değildir.[/box]

Seminer KairosPlanet projesi Üst liderlerin Waldemar Reimer tarafından organize edildi.

Seminer Türk iş dünyası temsilcileri, Katılımcıların, liderler ve Almanya, İspanya, Ukrayna, Yunanistan, Kıbrıs ve Avusturya gibi ülkelerden KairosPlanet Genişletilmiş Affiliate Marketing Programı ortakları katıldı. Toplam 700 konuk katılımıyla gerçekleşti.

Bu etkinliğin temel amacı iş temsilcileri, IT pazarında Kairos Teknolojileri çalışmalarının temel yönleri, teknik yenilikler ve gelişmeler ile potansiyel ve gerçek KairosPlanet proje Katılımcılar tanıtmaktır oldu.

Hikmet Gökçe, bölgesel liderlerinden biri. Affiliate Pazarlama Programı Genişletilmiş KairosPlanet ve KairosPlanet projesi ve Tazminat Planı’nın bir sunum yaptı
seminerde, Kairos Teknolojileri Pazarlama Direktörü Otokar Kasinets Türkiye’de KairosPlanet projesinin geleceği hakkında ve ülkede konuştu etkinlikte hazır bulundu ortakların.

Farklı ülkelerden Yaroslav Skora gelen KairosPlanet proje liderleri arasında konsolidasyon ve işbirliği programının bir parçası olarak Ukrayna’dan En lideri seminer sırasında bir konuşma yaptı.

Ayrıca, son aylarda yaptıkları işin sonuçlarına Türk bölgeden Affiliate Pazarlama Programı Katılımcıları Genişletilmiş en başarılı KairosPlanet ödül töreni etkinliğin sonunda gerçekleştirildi.

İstanbul KairosPlanet seminer her ziyaretçiye KairosPlanet marka ürünler hediye seti takdim edildi.

FİRMANIN KENDİ WEB SİTESİNDE YAYINLANAN SIKÇA SORULAN SORULAR

KAİROS VERİLERİMİN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLAR?

Bunu videolarımda da bahsettiğim şekilde açıklamak anlaşılması açısından büyük kolaylık sağlıyor. elinizde önemli bir veri var. Bu müşteri portföyünüz olabilir, gizli projeleriniz olabilir, çok önemli bir Arge çalışması olabilir… Çeşitlendirmek mümkün. Bunu bir servera gizleyip güvenliğini sağlayabilir misiniz? Tabii ki mümkündür. Fakat bir güvenlik probleminde bilgileriniz ulaşılabilir hale gelecektir ve akabinde belki de yıllarınızı harcadığınız proje heba olacaktır. Şimdi Kairos’un yenilikçi yaklaşımına bakalım. Önemli bilgimiz, bilgi parçacıkları haline getiriliyor ve bizlerin bilgisayarlarına gönderiliyor. 1 bilgi parçacığı Mehmet beyin bilgisayarında biri Ahmette biri Ayşede… Mehmetin bilgisayarındaki bilgiye ulaşılsa da dahi tek başına anlam teşkil etmediğinde güvenlik problemi yaşanmıyor. Yani güvenliği 100-1000 katına çıkarmış oluyoruz.

BİLGİSAYARIMDAKİ İŞLETİM SİSTEMİNİN ORJİNALLİĞİ ÖNEMLİ Mİ?

Hayır, bu kontrol mekanizması güç bir durum. Orjinallik bizleri bağlar.

BİLGİSAYARIMA FORMAT ATMAM GEREKİRSE HARD DİSKİMDE KARİOSA AYRILAN ALAN ZARAR GÖRMESİ DURUMUNDA VERİLERİN YEDEĞİ OLACAK MI?

Bu soru sıkça sorulan bir soru ve Kairosu daha da sevmeme sebep olan bir soru… Milyon dolarlık bilgilerin sadece benim bilgisayarıma gönderilip bırakılması güvenlikten ziyade delilik olurdu. Hard disk yandı Boom! virüs girdi Booom! Format attım Booom! Kairos’un mantıksal alt yapısı burada da kendini belli ediyor. Bilgi parçacığı bir kişide değil Dünyanın farklı noktalarından belki 5 belki 10 belki de 50 kişi de tutuluyor. Yani siz format atsanız da 49 kişi de o bilgi parçacığı ulaşılır halde bekliyor.

BİLGİSAYARIMDA SİSTEM GEREKSİNİMİ İSTENİYOR MU?

Kairos’un bilgisayarımıza kurduğumuz programı oldukça düşük özellikler gerektirmekte. Çok az Ram ve İşlemci kullandırdığından rahatlıkla her bilgisayarda çalıştırabilirsiniz. Windows işletim sistemi olması kaydıyla!

İNTERNET VERİ AKTARIM HIZI İÇİN KAİROSUN İSTEDİĞİ BİR HIZ VAR MI?

Hayır, Kairos’un bu konuda kısıtlaması veya herhangi bir kesin talebi yok.

AYNI KABLOSUZ AĞDAN BİRDEN FAZLA BİLGİSAYAR BAĞLANMASI SORUN YARATIR MI?

Yaratmıyor, Kairos programında yer alan internet kafeler dahi var.

KAZANÇLAR GÜNLÜK OLARAK KAİROS HESABIMA YATIYOR MU YOKSA AYLIK OLARAK MI YATIYOR?

Kazançlarımız hesaba günlük yatıyor. Günden güne hesabınızdan kontrolünü sağlayabilirsiniz.

BÜTÜN PAKETLERDE NETWORK YAPMA İMKANIM MÜMKÜN MÜ?

125$ paketle ilk ve ikinci sıradan %15 ve %10 olmak üzere kazanç sağlayabilirsin. Sonrası ve kariyer planı açık değildir. 597 -1577 – 2777 paketler de ise kariyer bağlı olarak sınırsız derinlikte kazanç imkanı vardır.

SPONSORU OLDUĞUM KİŞİLERİN ALACAĞIM KAZANÇ O KİŞİLERİN ELDE ETTİKLERİ GELİRDEN Mİ YÜZDELİK ALACAĞIM YOKSA YATIRMIŞ OLDUKLARI SERMAYEDEN Mİ YÜZDELİK ALACAĞIM?

Komisyonlar paket alımlarından kazanılmaktadır. İlerleyen kariyer basamaklarında kazançları üzerinden Bonus imkanı da doğuyor…

ÖRNEĞİN BEN STANDART PAKETTEN ÜYELİĞİ Mİ AKTİF ETTİM. BİR ARKADAŞIMA ÖNERDİM VE BEGENDİ ARKADAŞIMDA GOLD PAKETTEN ÜYELİĞİNİ AKTİF ETTİ. BEN BU DURUMDA O KİŞİNİN SPONSORU OLARAK KAZANÇ ELDE EDECEKMİYİM YOKSA BENİM GİRDİĞİM PAKETTEN GİRENLERDEN Mİ KAZANÇ ELDE EDİYORUM?

Sizin paketiniz ne olursa olsun hakedişinizi alırsınız. Örneğe göre hakedişiniz 1577*0.15 = 236$dır.

ÖRNEĞİN STANDART PAKEKETTEN ÜYELİĞİ Mİ AKTİF ETTİĞİMİ VARSAYALIM. BİR YIL DOLMADAN DAHA YÜKSEK PAKETLERE GEÇİŞ YAPABİLİRMİYİM?

Aradaki farkı ödeme suretiyle paket geçişleri yapmak mümkündür. Gold paketle başlayıp ekibi kurarak Platine yükselten üyelerimiz mevcut.

GÜNLÜK MİNUMUM 10 SAATTEN SONRA DAHA FAZLA AÇIK KALMASI EKSTRA KAZANÇ SAĞLAR MI?

10 saatten fazla açık kalması ekstra kazanç sağlamıyor. Şunu da eklemeden geçemeyeceğim. Diyelim ki 10 saat değil de 3 saat açık bıraktır. Şirket burada “10 saat açmadığın için sana bugün para yok” diyebilirdi! Ama napıyor? 3 saatlik hak edişini hesabına aktarıyor. Gayet hakkaniyetli bir yaklaşım.

ŞİRKET BENİM KAZANCIMDAN DEVLETE VERGİ ÖDÜYOR MU?

Bakın çok spesifik bir örnek: Ülkemizde Milyon dolarlık iş yapan Google Türk devletine Tek kuruş vergi ödememektedir. Peki Google yasal mıdır değil midir? Bu örnekten yola çıkarak şirketler ülkelere giriş yapmak istediklerinde öncelikle çekirdek kadronun oluşmasını beklerler ve yüksek cirolar görmek isterler. Bu aşamaları geçtiğimizde Kairos ofisinin açılacağını ve vergilendirmeye tabi olacağını düşünüyorum. Ama bu bir sorun değildir, sonuç itibariyle gelir vergisi ödemekte mümkündür. Vergisini ödemek isteyen vatandaş kazancının vergisini ödeyebilir. Kimse ödeme demez.

NEDEN OTURUM AÇAMIYORUM?

Bu sorun bazen siteden kaynaklı olabilir. Merak etmeyin, bir kaç dakika bekleyin ve yeniden oturum açmayı deneyin. Sorun, devam etmesi halinde destek ekibine mail atın. [email protected]


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir