GENEL

Bir insanı tanımak için neler yapabilirsiniz

Bir insanı tanımak için bazı ipuçları ile yapılabilecek şeyler

Bir insanı tanımak: Birini tanımaya veya yeni bir çevre edindiğinizde karakter çözümek için yabancı insanları nasıl çözersiniz!

Birini tanımak için yapabileceğiniz veya bazı konulara dikkat ederek kişin yapısı hakkında ipuçları edebilir ve 3 noktaya bakarak çözüm bulabilirsiniz. Gözlemleyeceğiniz bu noktalar sayesinde kişn samimiyetinin ne derece doğru olduğuna dair kararlar verebilirsiniz. Analizlerin sonunda bu insanın sizin hayatınızda olup olmaması gerektiği veya koyacağınız seviyeyi belirlemek için doğru kararlar açısından sizi kandırmasının önüne geçebilir ve daha sağlam dostluklar kurmanızda yardımcı olabilir.

Bir insanı tanımak için
Bir insanı tanımak: Birini tanımaya veya yeni bir çevre edindiğinizde karakter çözümek için yabancı insanları nasıl çözersiniz!

Bir insanı tanımak için yapılması gerekenler

Birini tanımak için 3 şey veya 5 şey aramak yerine 7 yöntemi inceleyin. Aşağıdaki teknikler erkekleri tanımak için veya kadınları tanımak için kullanacağınız yöntemlerdir ve şu şekildedir;

El yazısı ile insanı çözme

El yazısı sayesinde kişinin karakteri çözebiyorsunuz buna göre; yapılan araştırmalar küçük el yazısı yazan kişilern daha utangaç titiz ve eğitim konusunda eğiti rolü, büyük el yazısı yazan kişilerin daha çok dikkat çekmeye yöneldiği sonucu çıkmıştır.

Renklere göre insanları tanıma

Renkler kişin nasıl bir yapıya sahip olduklarını ortaya çıkarabiliyor. Örneğin;

Siyah: hassas ve sanatsal olmakla beraber detaycı oluyor,

Kırmızı: Abartıcı yapıya sahipler yaptıkları işi abartıyor,

Yeşil: Sadık ve sevecen yapıya sahip,

Beyaz: Mantıklı bir düşünen bir yapı,

Mavi: İstikrarlı, başkalarına saygılı ve hassastır.

Tırnaklardan kişiyi tanıma

Kişi farkında olmadan bazı davranışları ile kendini ele verebiliyor. Bunlar arasında, saçları ile oynaşmak ve tırnak yeme alışkanlıkları geliyor. Araştırmaya göre; derisini çekiştiren, saçını çekiştiren ve tırnak yiyenler, sabırsız, hayal kırıklığı ve can sıkıntısı ile tatminsizlik olarak gösteriliyor. Tırnaklarını yiyorsa, gergin ve mükemmelik arayan bir yapıya sahip kişiler ortaya çıkıyor.

Ayakkabıları ile insanı tanıma

Psikologlar ayakkabıları sayesinde birini tanımanın mümkün olabileceğini söylüyor. Rengine, maliyetine veya mevcut durumuna bakarak; kazancı, siyasi görüşleri, bağlılığı gibi özelliklerinin yanında yaşını ele vermeye dahi yarayabiliyor.

Gözlerinden insanları tanımak

Ruhun aynası olarak tabir edilen gözler, ne düşündüğünüzü ve ne hissetiğinizi göstermekle kalmıyor aynı zamanda sadakat derecesi ile haklı veya haksız oluşunuzu ortaya çıkarıyor. Mavi gözler veya koyu renk gözlerin daha fazla alkol tükettiği, gözlerini kaçıranların daha zayıf bir iradeye sahip oldukları tesbit edilmiş.

Zamanı kullanarak kişiyi çözme

Dakik olarak gideceğiniz veya gitmeyeceğiniz bir buluşma kişilik hakkında detaylar ve izlenim sunuyor. Randevulara geç kalanların olumsuz, zamanında veya erken gelenlerin saygulı ve yüksek motivasyona sahip olduğunun yanında aynı zamanda organize bir yapıya sahip olduğunu gösteriyor.

Tokalaşma ile karakter çözme

Sıkı bir tokalaşma ile karşılaşırsanız emin ve karakter ile karşı karşıyasınız. Dışa dönük ve duygu ifadesi güçlü kişilerdir. Zayıf hani şöyle parmak ucu ile tokaşanlar ise güven eksikliği ve zorluk çıkarma yöntemi arayan kişileri gösterir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir