DUYURULAR

Bir evim nedir?

Bir evim nedir?

İnternet üzerinde sıkça reklamlarına rastladığımız “bir evim” hangi hizmetleri sunuyor neler vaat ediyor görelim.

Birevim’de peşinat zorunluluğu yok! Yüksek taksitler yok! Faiz, vade farkı ya da evin maliyetini artıran kira yardımı uygulaması yok! Alacağınız evin değeri neyse onu ödersiniz.

Sadece Birevim‘de bulunan büyük avantajlardan biri de, aldığınız evin borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirirsiniz.

Birevim’de 10 yıla kadar, hatta 10 yıldan daha fazla taksit yaptırma imkanı var. Hal böyle olunca aylık ödeyeceğiniz taksitleri de siz belirlemiş olursunuz.

Birevim ile ev sahibi olanlar evini, taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal ederler. Birevim’de evin değeri neyse onu ödersiniz.

Birevim ile Türkiye’nin neresinde olursa olsun isteyen herkes ev sahibi olabilir. Üstelik istediği yerden beğendiği satılık herhangi bir evi alabilir.

Birevim peşinat zorunluluğunu ortadan kaldırıyor, isteyen hiç peşinat ödemeden, ara ödeme yapmadan kolaylıkla ev sahibi oluyor.

BİR EVİM HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Birevim nedir?

Birevim; ev, arsa, iş yeri gibi gayrimenkullerin Türkiye şartlarında en uygun şekilde alınmasını sağlar. Ev sahibi olmak isteyen kişiler; Birevim’in kendine özgü yöntemlerini kullanarak almak istedikleri eve faiz, vade farkı, evin maliyetini artıran kira ödemesi ya da başka başka farklar ödemeden sahip olurlar. Birevim ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkes beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü alabilmektedir. Birevim yöntemleriyle alt, orta veya yüksek gelir grubunda bulunan kişilerin tamamı avantajlı bir şekilde gayrimenkul sahibi olurlar. Birevim’de ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunulur. İsteyen hiç peşinat vermeden ev sahibi olabilir. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirleyebilirler.

Birevim ile gayrimenkul sahibi olanlar, aldıkları gayrimenkulü Türkiye şartlarında en uygun maliyetle, fark ödemeden alırlar. Gayrimenkullerini ucuza mal etmiş olurlar.

Birevim gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere Türkiye’de ve Dünya’da bir ilk olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bunların başında iki farklı yöntem gelmektedir; Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntem. Bu yöntemleri etkin bir şekilde kullanan kişiler kolaylıkla gayrimenkul sahibi olabilirler. Birevim; gayrimenkul sahibi olmak isteyenlere ek maliyet getiren kira ödemesi gibi uygulamaları kaldırmıştır. Taksitli ev alma yöntemlerinde genellikle en fazla 120 ay taksit seçeneği sunulurken, gayrimenkul sahibi olmak isteyenler Birevim’de 120 aydan daha fazla taksit yaptırabilirler. Birevim’de diğer taksitli ev alma yollarına göre gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin borcu olması gerekenden daha erken biter.

Birevim ile kimler ev alabilir?

Birevim, müşterilerinde sınırlamaya gitmemektedir. Ev sahibi olmak isteyen herkes Birevim’in mükemmel yöntemlerini kullanarak ev sahibi olabilir. Kişilerin aylık geliri; düşük, orta ya da yüksek olabilir. Bunun bir önemi yoktur. Ev sahibi olmak isteyen herkes evini Birevim ile Türkiye şartlarında en uygun şekilde almış olur.

Birevim’in diğer taksitli ev alma yöntemlerinden farkı nedir?

 • Birevim’de alınan evin değeri dışında kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Birevim’de evinizi diğer taksitli ev alma yöntemlerinin tamamından daha ucuza mal edersiniz.
 • Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; 120 ay taksitle ev almak istediğinizde evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.
 • Birevim’de ev alma sıranız geldiğinde gereksiz yere bekletilmezsiniz.
 • Birevim’de 120 aydan daha uzun taksit yaptırabilirsiniz.
 • Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Birevim ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Birevim yöntemi ile ne alabilirim?

Birevim’in müşterilerine sunmuş olduğu yöntemler ile ev başta olmak üzere, işyeri ve arsa gibi gayrimenkuller alınabilmektedir.

Birevim ile nasıl ev sahibi olunur?

Birevim ile kişiler 3 farklı yöntemle ev sahibi olurlar. Bunlar; Sıra Tespitli Yöntem, Serbest Planlı Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemdir. Bu yöntemlerin detaylarını ve örnek ödeme tablolarını Birevim.com adresinde YÖNTEM başlığı altında bulabilirsiniz.

Aldığım evin bedeli dışında fazladan herhangi bir ödeme yapar mıyım?

Birevim ev almak isteyen kişilere 3 farklı yöntem sunmaktadır. Bu üç yöntemin tamamında da müşteriler aldıkları evin bedeli dışında fazladan ödeme yapmazlar. Ancak Konut Değer Endeksli Yöntemde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ın her ay düzenli olarak yayınladığı konut fiyat endeksine bağlı kalarak ev almak isteyen kişinin taksitleri değişkenlik gösterir. Bu değişkenlik müşterinin lehine olup alacağı evin değerini yükseltir. Birevim evin değeri üzerinden herhangi bir fark almamaktadır. Sunduğu hizmet karşılığında müşterinin ödeme planına göre ve seçtiği gayrimenkul alım yöntemine göre evin değeri üzerinden %3,5 ila %9,9 arasında değişen çalışma bedeli almaktadır.

İstediğim evi alabiliyor muyum?

Teslim tarihi gelen müşteriler Türkiye’nin istediği yerinden beğendiği satılık herhangi bir evi alabilirler. Birevim’de müşteriler almak istedikleri evi kendileri belirlemektedir.

Birevim’de Faiz ya da vade farkı var mıdır?

Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunmuş olduğu yöntemlerin hiçbirinde faiz veya vade farkı bulunmaz.

Peşinat verme zorunluluğu var mı?

Birevim’in faizsiz ev alma yöntemlerinde peşinat zorunluluğu bulunmaz; ancak peşinat vermek isteyen müşteriler peşinatlı ödeme planlarını seçebilirler. Peşinat vermek müşterilere evini daha erken teslim almak, borcunu olması gerekenden daha kısa sürede bitirmek gibi büyük avantajlar sağlar.

Birevim’de müşteriye ek maliyet getiren kira yardımı uygulaması var mıdır?

Birevim’in faizsiz ev alma yöntemlerinin tamamında kira yardımı adıyla müşteriye ek maliyetler getiren uygulamalar yoktur. Birevim’de müşteriler almak istedikleri evin değeri ne ise onu öderler.

Birevim Çalışma Bedeli nedir?

Çalışma bedeli, Birevim’in yapmış olduğu hizmetler karşılığında müşterisinden aldığı ücretin adıdır. Çalışma bedeli, kişinin seçtiği yönteme ve ödeme planına göre belirlenir. Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemi tercih eden müşteriler ödeme planlarına göre evin değerinin % 4,9 ila % 9,9’u arasında çalışma bedeli öderler. Serbest Planlı Yöntemde ise müşteriler ödenen peşinat ve taksite göre % 3,5 ila % 6,5 arasında çalışma bedeli öderler.

En fazla kaç ay taksit yaptırabilirim?

Birevim’de ev almak isteyen kişiler; 160 aya kadar taksit imkanından faydalanabilirler.

Taksitler sabit mi?

Birevim ev alma yöntemleri arasında sabit ve değişken taksit seçenekleri bulunmaktadır. Taksitlerin sabit ya da değişken olmasına müşteri kendisi karar vermektedir.

Taksit ödemekte zorlanırsam ne olur?

Müşteriler evini teslim almadan önce taksitlerini ödemekte zorlanırlarsa Birevim “Taksit Atlatma” kolaylığı sunmaktadır. Böylelikle kişiler taksitlerini cezasız atlatabilir, daha sonra toplu ödeme yapmaksızın kaldıkları yerden devam edebilirler.

Ödemelerimi nasıl yapmalıyım?

Yapacağınız peşinat, taksit vb. ödemelerinizi Birevim Katılım Bankası / banka hesaplarına yapabilirsiniz. Hiçbir şekilde elden tahsilat yapılmamaktadır.

Evimi teslim aldıktan sonra taksitleri ödeyemezsem ne olur?

Evini teslim alan müşteriler taksitlerini ödemekte zorlandıkları takdirde Birevim yasal işlem başlatmaz. Birevim, müşteri memnuniyetini ön planda tutmasının gereği, taksitini ödemekte zorlanan müşterilere gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla çeşitli kolaylıklar sağlar.

Ev alma hakkımı başkasına devredebilir miyim?

Ev almaktan vazgeçen kişiler, haklarını gerekli şartları yerine getirmek koşuluyla bir başkasına devredebilirler.

Başta belirlediğim evin değerinde ve taksitlerde değişiklik yapabiliyor muyum?

Birevim, müşterilerinin isteklerine önem verir. İhtiyaç halinde müşteriler; ödeyecekleri taksitleri değiştirebilir, evin değerini yükseltebilir ya da düşürebilir.

Ev almaktan vazgeçersen ne olur?

Ev almaktan vazgeçen kişiler, Birevim ile olan sözleşmesini fesh edebilirler. Bu durumda ödemiş olduğu taksitleri, varsa peşinat ve ara ödemelerini iade alabilirler. Birevim Çalışma Bedeli iade edilmez.

Aldığım evin borcunu vadesinden önce kapatabilir miyim?

Evini teslim almış kişiler kalan borcunu vadesinden önce kapatabilmektedir.

Kefil isteniyor mu?

Evini teslim alan müşterilerden kefil istenmesi ya da istenmemesi Birevim tarafından oluşturulan komisyonun görüşmeleri neticesinde belirlenir.

Birevim’in güvencesi nedir?

Birevim evini teslim alan her müşterisinin evine diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Ev müşterinin adınadır; ancak borcu bitene kadar satamamaktadır. Birevim diğer müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur.

Alınan evi kiraya verebilir miyim?

Birevim’den alınan evin tapusu müşteri adına yapılmaktadır. Evin borç bitimine kadar bir başkasına satılması dışında kiraya vermek dahil her türlü kullanım hakkı müşteriye aittir.

Sıra Tespitli Yöntem ve Konut Değer Endeksli Yöntemde kişilerin ev alma sırası neye göre belirleniyor?

Her iki yöntemde de kişilerin ev alma sırası noter huzurunda şeffaf bir şekilde yapılan sıralama tespitiyle belirlenmektedir.

Sıra Tespitli Yöntemde borcun vadesinden önce bitmesi nedir?

Kişi, evini teslim aldıktan sonra taksitleri evin değeri üzerinden binde dört oranında artırılarak yeniden düzenlenir. Taksitlerin artırılmasından kaynaklı yapılan ödeme yine kişinin borcundan düşülür. Böylelikle borcun vadesi kısalmış olur.

Başvuru esnasında neler gereklidir?

Birevim’e başvuru yapılırken kişinin kimlik bilgileri dışında başka bilgiler gerekmemektedir.

Evin teslim tarihinde neler gereklidir?

Evin teslim tarihi geldiğinde, alınan eve satılamaz kaydı koymak için vekaletname, ev alan kişinin ve varsa kefillerinin gelir beyan belgesi ve kimlik bilgileri gerekmektedir.

Birevim’in Türkiye’de ilk defa sunduğu avantajlar nedir?

 • Birevim’de faiz, vade farkı ya da kira yardımı gibi ek maliyetler ödemek zorunda kalmazsınız.
 • Birevim’de evinizi ucuza mal edersiniz.
 • Müşterilerine Türkiye’de ilk defa uygulanan ve alınmak istenen evin değerini koruyan Konut Değer Endeksli Yöntemi sunmuştur.
 • Birevim’de borcunuz olması gerekenden çok daha kısa sürede biter. Örneğin; Sıra Tespitli Yöntemde 120 ay taksitle ev almak istediğinizde evinizi ilk ay alırsanız borcunuz Birevim’in sunduğu özel avantaj sayesinde 81 ayda biter.
 • Birevim’de 160 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz.
 • Diğer taksitli ev alma yöntemlerine kıyasla Birevim ile daha kısa sürede ev sahibi olursunuz.

Ev alma sıram geldiğinde bekletilir miyim?

Birevim’i diğer taksitli ev alma yöntemlerinden ayıran farklardan biri de, ev alma sırası gelen bir kişiyi bekletmemesidir. Ev alma sırası gelen kişiye ödeme durumuna bakılmaksızın bekletilmeden evi teslim edilir.

Birevim faizsiz ev alma yöntemlerinin fıkhi açıdan uygun olmayan yerleri var mıdır?

Birevim, bu konuda oldukça hassas davranmaktadır. Bu nedenle uygulamış olduğu yöntemleri müşterilerine sunmadan önce alan uzmanlarıyla görüşerek konuyu detaylarıyla irdeleyip, iyi niyet ve özveri çerçevesinde fıkhi açıdan uygun olan şekliyle kullanır.

Birevim Tanıtım Temsilciliği (BTT) nedir?

Birevim’in ev sahibi olmak isteyenlere sunmuş olduğu mükemmel yöntemlerin tanıtılmasında çözüm ortağı olan kişilere Birevim Tanıtım Temsilcisi denir.

Birevim’e; ev, arsa, otomobil gibi varlıklar peşinat olarak verilebilir mi?

İsteyen müşteriler ev, arsa, otomobil gibi varlıklarını avantajlı bir şekilde Birevim’e peşinat olarak verebilirler.

Yurtdışında yaşayanlar Birevim’e başvurabilir mi?

Birevim bu konuda bir sınırlama getirmemektedir. Yurtdışından da isteyen herkes Birevim’in ev sahibi yapan mükemmel yöntemlerinden yararlanabilir.

Yurtdışından ev alabiliyor muyum?

Yurtdışından başvuru yapılmış olsa dahi alınacak olan gayrimenkulün Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde olması gerekmektedir.

Diğer ev alma yöntemlerine göre Birevim’den alınan ev, neden daha ucuza mal edilir?

Kredi kullanılmasına göre faiz ya da vade farkı olmadığı için, diğer taksitli ev alma yöntemleri sunan özel şirketlere göre ise, ev alacak kişiye ek maliyet getiren “kira yardımı” uygulaması olmadığı için Birevim’den alınan ev daha ucuza mal edilmiş olur.3 Replies to “Bir evim nedir?

 1. Arkadaşlar Benim arkadaşımüye oldu.Paryı yatırıyorsunuz konuşurken mükemmel fakat icraata geldimi dalga dümen.Size 1. ay ile 8. ay arası ev çıkacak kurra ile dediler.Ev çıkmadı50.000tl yatırmıştı.Size çıkmadı ama biz size dokuzuncu ayda ödeme yapacağız dediler.Başka organizasyonlar net tarih veriyorlar.Bunlar 1. ayla 6. ay size ev parası çıkacak dedikleri durumda 8-9 ay sonra parayı veriyorlar 1 ayda geciktirerek veriyorlar.dolayısıyla 10 ayı buluyor.daha neler arkadaşım sözlerini yerine getirmedikleri takdirde mahkemeye başvuracağını söyledi.Önceden evet deyip daha sonra ya öyle değilmiş aslında şöyleymiş diye kıvırtmalar çok oluyor.

  1. Merhaba Ahmet Fatih Kelekçi;

   Size yardımcı olabilmemiz adına arkadaşınızın bilgilerini bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz. Böylelikle size daha net bilgiler vermiş olacağız.

   Bahsetmiş olduğunuz konuda bir yanlışlık olduğunu düşünüyoruz. Şöyle ki;
   Birevim Nisan 2016 tarihinde kurulmuş olup satışlarına Haziran 2016’da başlamıştır. Hal böyle olunca henüz 8 ayını doldurmamış bulunmaktadır. 9 ay sonra ödeme yapıldığından bahsetmişsiniz. Birevim henüz 9 ayı geride bırakmamıştır.

   Birevim Yöntemlerinde müşterilerin evlerini alacakları tarihler belirlenirken kura ya da çekilişe tabi tutulmazlar. Müşterilerin evlerini alacakları tarih noter huzurunda gerçekleşen Sıra Tespitiyle belirlenir.

   Birevim’in hassasiyetle üzerinde durduğu bir diğer konu ise, Sıra Tespiti sonucu teslim tarihi belirlenen kişinin evinin teslimini ertelememesi ya da geciktirmemesidir.

   Birevim şeffaflık ve müşteri memnuniyeti gereği başlangıçta sözleşme ile sabit hale getirilen bütün vaatleri koşulsuz olarak yerine getirmektedir.

   Tekrar ifade etmek gerekirse, bahsetmiş olduğunuz konuda karışıklık ya da yanlışlık olduğunu düşünüyoruz. Bizlerle 444 23 53 numaralı telefondan irtibata geçip daha detaylı bilgi alabileceğinizi belirtir, iyi günler dileriz.

   (Bu cevap Birevim Sosyal Medya Ekibi tarafından verilmiştir.)

   1. selam
    sayın yetkili,
    Kurduğunuz ve ismine ”Tasarrufa Dayalı Faizsiz model” dediğiniz uygulamanın, faizsiz olduğunu, vade farkının olmadığını, bu yönü ile de dünyada bir ilk olduğunu ifade ediyorsunuz.

    Öncelikle uygulamalarınızın faizsiz olduğu konusunda sisteminizi inceleyip fetva veren kimdir öğrenmek istiyorum.

    Eğer sisteminiz faizli ise mirat haber sitesinde faizli bir sistem olduğunuzu , insanları yanılttığınızı, diğerlerinden farksız olduğunuzu kaleme alacağız.

    Uygulamalarınızın faizsiz olduğunu fetvasını veren alimle de karşı karşıya gelmek isterim. Bu konuda bir davet gönderirseniz icabet ederim.

    teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir