Bimcell Pttcell

Bimcell ve Pttcell akıllı telefon kampanyaları var mı?

Bimcell ve Pttcell hatıı kullananlar taksitli telefon alabilir mi?

Bimcell ve Pttcell akıllı cihaz işlemleri

Pttcell ve Bimcell cep telefonu hattı kullanan mobil müşteriler doğal olarak hatları üzerine cihaz alıp alamayacaklarını düşünebilir. Öncelikle belirtelim ki; GSM hattınız faturasız ise taksitli cihaz kampanyalarından faydalanamazsınız. Telefonlar, tabletler ve akıllı cihaz ürünleri için faturalı hat kullanmak durumunuzdasınız.

Nasıl taksitli telefon alırım?

Faturasız Bimcell, Pttcell hattı kullanıyorsanız, hattınızı numara taşıma yaparak faturalı hattla değiştirebilirsiniz. Tabi faturalıya geçerken size telefon veya istediğiniz cihazı verecek Turkcell, Türk Telekom, Vodafone, Teknosacell gibi GSM operatörlerinden birini tercih etmek zorundasınız.

Doğal olarak faturalıya geçince cihaz alabilir miyim sorusunu sorabilirsiniz;

Cihazlar sırf faturalı hat aldınız veya kullanıyorsunuz diye teslim edilmez kredilendirilerek faturanıza ek taksitle yansıtılmaz. Hattın üzerine akıllı cihaz alabilmeniz için kurum tarafından yapılan puan sorgulamasında cihaza yetecek puanınızın çıkması gerekmektedir. Puan yetmediğinde cihaz alamazsınız.

Faturalıya geçiş evrakları nelerdir?

Faturalı hat kullanabilmek için hem yeni açılışlarda hem de mevcut numara taşıma yapan müşterilerde 3 şart aranır bunlar;

  • Kimlik fotokopisi
  • Sözleşme imzalanması
  • 2 ay süreyi geçmemiş bir sabit fatura

bu 3 şart yerine getirildiğinde eğer operatörün daha önceki faturalandırılmalardan dolayı kara liste statüsünde değilseniz anında faturalı hat alabilirsiniz.

Faturalıya geçiş kaç gün sürer?

Faturalı hat taşıma işlemlerinde bu süre 3-4 gün kadardır. Tabi bu süre zarfında numaranızı kullanırsınız (hat açık kalır) SMS ile bilgilendirme mesajı geldiğinde yeni hattı takarak kaldığınız yerden kullanıma devam edersiniz. Numara taşıma işlemlerinde normalde numaranız değişmez ama kullanıcı eğer isterse yeni bir numara alabilir.

Yeni hat başvurusu yaptığınızda ise hat aynı gün içinde aktif olmaktadır.

Puanımı nasıl öğrenebilirim?

Puan sorgulama işlemleri tüm operatörler üzerinden yapılabilir. Müşteri hizmetlerini arayarak TCKimlik numaranıza göre puanınızı sorgulatabilir hangi telefonu alabileceğiniz konusunda bilgiler alabilirsiniz.

Puana göre telefon nasıl ayarlanır?

Puanlar ile TL hemen hemen aynı seyirdedir. Yani 1 Puan 1 TL gibi.. Eğer 1500 puan çıkarsa 1500 TL değerinde bir telefonu taksitlendirebiliyorsunuz. Puanların en üst sınırı ise 6000 PUAN seviyelerindedir. Cihazlar tamamen buradan çıkan puana göre değerlendirilerek verilir.

Not: Puanınız yüksek çıkabilir ancak çoğu GSM operatörü faturalı hat kullananların düzensiz ödemeleri ile karşılaşıyorsa olumsuz yanıt verebiliyor. Performans değerlendirmesi de ayrıca önemlidir. Puanım yüksek çıktı kesin telefon alırım gibi düşünceniz olmasın.

Kaynak: Bimcell’den taksitli telefon ya da akıllı cihaz alınabilir mi?Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir