KADIN

Beyazlatan doğal yüz maskesi

Beyazlatan doğal yüz maskesi

Siyahi ciltleri bu maske beyazlatmıyor yanlış anlaşılmasın. Sonradan cildinizde oluşan noktalardan sivilce izlerinden, kırışıklık gibi şeylerden dolayı oluşan siyahlığı fazla olan için beyazlatmakta daha faydalıdır.

Kolayca evde hazırlanabilen tamamen doğal malzemelerle hazırlanan cilt maskesini vereceğimiz tarifle hazırlayabilirsiniz. Denemekte fayda var.

Cildindeki siyah notalardan, kırışıklıklarda ve oluşan sivilce yaralarından dolayı oluşan koyu renkler için çözüm arayanlar için faydalı olacağını düşündüğümüz beyazlatıcı cilt maskesiniz kullanarak cildinizin daha doğal görünüm kavuşmasını, sonradan oluşan kararmaları açarak beyazlamasını, gözeneleri kapatarak daha sıkı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Beyazlatıcı cilt maskesi için gerekli olan malzemeler:

  • Yumurta akı,
  • 2 Çorba kaşığı saf bal,
  • 2 Kaşık taze sıkılmış limon suyu

Beyazlatıcı cilt maskesi nasıl hazırlanır?

Yukarıda belirtiğimiz tüm malzemeleri bir kab içerisine alarak köpürtene kadar birkaç dakika iyice çırpın. Yüzünüzü ılık su ile güzelce temizleyerek yıkayın ve kurulayın. Bu karışımı cildinize boyama yapar gibi her noktaya erişecek şekilde tüm yüzünüze sürün. Bu işlemin ardından 30 dakika evin içerisinde dolaşın. Yüz kaslarınızı gevşedecek hareketler yapmayı deneyin. Daha sonra ılık su ile karışımdan eser kalmayacak şekilde cildinizi tekrar ılık su ile yıkayın. Cildinizi kuruladıktan sonra gerilmesine ve sıkılaşmasına neden olacak soğuk suyu yüzünüze çırparak tekrardan yıkyın. Ardından cildinizi kurulayın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir