SPOR

Beşiktaş, Gökhan İnler’le anlaşmak üzere

Beşiktaş, Gökhan İnler‘le anlaşmak üzere

Beşiktaş, takımda kalmak istemeyen Sosa’nın yerine Türk asıllı İsviçreli futbolcu Gökhan İnler‘le anlaşmak üzere.

Sosa’nın geleceği konusunda belirsizlik yaşayan Beşiktaş‘ta transfer çalışmaları hız kazandı.

HEDEFTEKİ İSİM GÖKHAN İNLER

Sosa’nın kalıp kalmayacağı hususunun netleşmemesi siyah-beyazlıları orta saha konusunda önlem almaya mecbur bıraktı. Yaklaşık bir haftadır gizli yürütülen görüşmelerdeki oyuncunun Leicester’in Türk asıllı yıldızı Gökhan İnler olduğu ortaya çıktı.

PRENSİPTE ANLAŞILDI

Beşiktaş yeni sezonda büyük olasılıkla Leicester’da forma giymeyecek olan Gökhan İnler ile prensip anlaşmasına vardı. İngiltere’de bulunan ve Gökhan’ı ikna eden Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Leicester ile de görüşmelerde son aşamaya geldi.

Leicester City iki yıl daha sözleşme bulunan Gökhan İnler konusunda Beşiktaş’a kolaylık sağlayacak. Yıldız futbolcunun da bu konuda menajer Ranieri’ye ayrılmak istediğini ve bonservisi konusunda kolaylık sağlaması için konuştuğu belirtiliyor.

BEŞİKTAŞLI OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

2004-2005 sezonunda Beşiktaş’ın altyaspısında antrenmanlara çıkan Gökhan İnler‘in teklifi kabul etmesindeki en büyük etkenin rahmetli babası Ahmet İnler’in daha önceden oğlunun istanbul’da oynamasını istemesi. Annesi Karadenizli, babası Tekirdağlı olan Gökhan İnler daha önce verdiği röportajda çocukluğunda Beşiktaş taraftarı olduğunu dile getirmişti.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir