KADIN

Ben güzel miyim?

Ben güzel miyim?

Evli erkekler ve sevgilisi olan erkekler bu soruyu eşlerinden oldukça duyar aşkım, sevgilim ben güzel miyim?

Erkekler bu soruyu sorduklarında hep aynı cevabı verir. Neden soruyorsun, niye sordun, evet güzelsin cevabı verecek aslında konuyu kapatmaya çalışır.

Peki kadınlar neden bu soruyu hep sorar?

İşte cevabı;

Kadın kompleksi, çekememezlik, kıskançlık.. Güzellik tüm kadınlar için doğuştan gelen bir tutkudur. Kimileri güzellik için boya küpüne dönerken kimleri ise estetik yardımı ile kendilerini güzelleştirmeye çalışır. Ama her kadın güzeldir ve onu görmeye bakış açısına bağlıdır.

Şimdi sorsanız kadına neden süsleniyorsun diye; kendim için cevabı alacaksınız.. Alakası yok kadınlar diğer kadınlar için süslenir. Erkekler için süslenmez!

Madem erkek için süsleniyorsun o zaman neden makyajı eve gelince çıkarıyorsun? Peki neden günboyu giydiğin elbiseni eşinin yanına eve geldiğinde çıkarıyorsun? Sabah kahvaltını eşin için hazırken neden makyaj yapmıyor, en güzel elbiselerini giymiyorsun da dışarı çıkarken bunları eksiksiz uyguluyorsun?

Çünkü dışarıda kadınlar var. Onlar görecek, çekiştirecek, dedikodu yapacak ve yorumlar getirilecek.

Yanı işin özü ben güzel miyim sorusu dışarıdaki insanlara güzel görünmek için.. Bu soruya en güzel cevap ise; HE HE güzelsin demek.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir