EKRAN

Belgin Gül yeni albümüyle bomba gibi geliyor

Belgin Gül yeni albümüyle bomba gibi geliyor

İstanbul’da dünyaya gelen ve büyüyen usta sanatçı Belgin Gül bu günlerde her zaman olduğundan daha telaşlı ve daha çok çalışıyor.

Hayranlarının karşısına en güzel eserleri ile ve mükemmel şekilde çıkmak için gece gündüz çalışan ünlü sanatçıyı ve çalışmalarını sizlere biraz  olsun tanıtmaya çalışalım. Belgin Gül’ün albümünün şimdiden adından çok söz ettireceği belli. Çünkü sanatçımız Allah vergisi yeteneğini azmi ve çalışkanlığı ile birleştirmeyi ustalıkla başarıyor.

 

bengi-gul
Belgin Gül

Belgin Gül Kimdir?

Belgin Gül Üsküdar Musiki Cemiyeti, Kadıköy Belediye Konsevatuarı yanı sıra Erol Sayan, Sami Toker hocalardan müzik eğitimi alarak kendisini yetiştirmiş bir kişi. Daha sonra şarkı sözü yazarı Halit Çelik’in oğluyla kendisine ait olan bestelerinden oluşan şiirli, şarkılı kendi sesinden bir kaset çıkararak piyasaya sürdü. Müzik ve beste çalışmalarına durmak bilmeden devam eden ve müzik dünyamıza ölümsüz eserler kazandıran sanatçı ve besteci Belgin Gül katkıda bulunduğu toplumsal projelerle de adından oldukça söz ettiriyor.

Kimsesiz çocuklar ve  engelli çocuklar yararına düzenlenen konserlerde gönüllü olarak herhangi bir ücret beklemeden sahne alan sanatçı bu duyarlı davranışı ve katkısı ile hayranlarının gönlünü bir kez daha kazanıyor. Mesam üyesi olan sanatçı tanınmış söz yazarlarından Ali Tekintüre, Vural Şahin, Halit Çelikoğlu, Ahmet Selçuk İlkan gibi tanınmış söz yazarları ile birlikte çalışmakta. 150′ ye yakın kendi eseri bulunan Belgin Gül değişik yerlerde sahne çalışmaları da yürütmektedir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir