KADIN

Bebeğin cinsiyetini öğrenme yolları

Bebeğin cinsiyetini öğrenme yolları

Daha bebeğiniz ultrasonda görünecek boyuta gelmemişse bebeğinizin cinsiyetini öğrenme yolları vardır. Bir test uygulayarak bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

Daha yolun başında ve taşıdığınız bebek kendini belirginleştirmeye anca anca başlıyor. Bu durum ise size bebeğin cinsiyetini biran önce öğrenme isteğini oldukça artırıyor. Daha ultrasan aşamasında görünmeyen bebek cinsiyetlerini evinizde yapacağınız testler sayesinde öğrenebilirsiniz.

İşte bebeğin cinsiyetini öğrenebileceğiniz testler…

Bebeğin cinsiyetini kalp atışı ile öğrenme

Taşıdığınız bebek kalp atışları ile size huzur vermesinin yanında ayrıca cinsiyetini belli eden sinyallerde verir. Dakikada bebeğin kalp atış hızı 140’ın üzerinde seyrediyorsa kız bebek bekliyorsunuz demektir. Eskilere göre durum böyle.

Kırmızı lahana ile bebeğin cinsiyetini öğrenme

Şimdi evde yapabileceğiniz testlerden kolay birtanesi ise kırmızı lahana ile. Kaynattığınız lahananın suyunu bir kenara koyun ve içerisine birkaç damla idrarınızı dökün. Lahana suyu mor renk olursa erkek bebek pembe renk olursa kız bebek dünyaya getireceksiniz demektir.

Sarımsak ile bebek cinsiyeti öğrenme

Sarımsak sevmiyor veya yiyemiyorsanız bu test size göre değil. Çünkü test için bir diş sarımsak yemeniz gerekecektir. Eğer sarımsak yedikten sonra cildiniz yüksek seviyede sarımsak kokuyorsa erkek bebek koku kalmıyorsa kız bebek bekliyorsunuz demektir. Koku bile kızların ne kadar çok narin olduklarının bir habercisi.B

Anahtar ile bebek cinsiyeti öğrenme

Bu size biraz ilkel gelebilir ama denenmiş yöntemlerden biri. Hamile olan anne adayına bir kapı anahtarı alması istenir bu anahtarı eğer hamile bayan dar ucundan tutuyorsa kız çocuk bekliyor, yuvarlak olan kısmından tutuyorsa erkek çocuk bekliyor demektir.

Maya takvimi ile bebek cinsiyeti öğrenme

Mayalara göre anne adayının ve bebeğin doğum yıllarının her ikisi de tek ya da her ikisi de çift sayı ise bebek kız olacak demektir. Biri tek diğeri çift sayı ise erkek bebek geliyor demektir.

Midenin sabah bulantısı ile bebek cinsiyeti öğrenme

Hamilelik sürecinin başlangıcı ile 90 günlük dönem içerisinde sabahları çok fazla mide bulantısı yaşıyorsanız bebeğiniz kız çocuğu olacak demektir. Bu dönem daha rahat geçiyorsa erkek çocuğu dünyaya getireceksiniz demektir.

Karnın alt ve üst kısmı ile bebek testi

Bu test şekli çok yaygın olan ve çok bilinen bir türdür. Eğer bebek karnın all kısmında duruyorsa erkek çocuk üst kısımda duruyorsa kız bebek yolda demektir.

Tuzlu veya tatlı ile bebek cinsiyeti belirleme

Hamile bayanların bu dönemde aşerdikleri tatlı veya tuzlu isteklere karşı belirlenen bir testtir. Tuzlu şeyleri çok aşeriyorsanız bebeğiniz oğlan çocuğu, canınız çok tatlı şeyler çakıyorsa kız çocuğu bekliyorsunuz demektir.

Karbonat ile bebek cinsiyeti testi

Bir başka idrar testi! İki ya da üç yemek kaşığı karbonatı bir kaba koyun ve üzerine idrarınızdan bir miktar ekleyin. Karışımdan kabarcıklar üste fışkırıyorsa oğlunuz, küçük çaplı bir reaksiyon oluyorsa da kızınız olacak demektir.

Sivilce ile bebek cinsiyeti testi

Hamile olan kadınların bu durumdan ciltleride nasibini alır. Bu dönemde cildinizde çok fazla sivilceler çıkıyorsa kız çocuk gelecek demektir. Cildinizin güzelliğini eskiler kız bebeklerin annelerinin güzelliğini almaları ile bu şekilde yorumlamışlar. Cildinizde sivilce gibi sorunlar oluşmadan pürüzsüz bir cilde sahipseniz erkek çocuk doğacak demektir.

Göğüs ucu ile bebek cinsiyeti öğrenme

Göğüslerinizde bu dönemlerde değişiklikler olacaktır. Göğüslerinizin ucu gebelik döneminde ucu çok koyu bir hal aldıysa kız çocuk, değişiklik olmadıysa erkek çocuk olacak demektir.

Yüz şekline göre bebek cinsiyeti öğrenme

Hamilelik döneminizde yüzünüzde farklılaşma görüyorsanız ve yuvarlak hale geldiğini düşünüyorsanız kız çocuğunuz olacak demektir. Yüzünüz inceliyor ve daha uzun hal aldıysa erkek çocuk olacak demektir.

Ayakların sıcak veya soğuk durumuna göre bebek cinsiyeti belirleme

İlginç yöntemlerden biri ayakların derecelerine göre yapılan bebek cinsiyeti öğrenme testi. Bu test ayaklarınızın soğuk veya sıcak oluşuna göre değerlendirilip sonuca ulaşıyor. Hamilelik döneminde ayaklarınız soğuk ise erkek çocuğunuz olacak, ayaklarınız normal helinden daha fazla sıcak veya soğuk değilse kızınızı olacak demektir.

Ağlama ile bebek cinsiyeti öğrenme

Hamilelik döneminde çok duygusal bir hal aldıysanız ve kendinizi çok ağlamaklı ağlama istekli hissediyorsanız kız çocuğunuz yolda demektir. Daha anne karnında bile kız çocuklarının duygusal oluşu kendini gösteriyor.

Rüyalara göre bebek cinsiyeti belirleme

Hani derlerya rüyaların tersi çıkarmış diye. İste bu test tam buna uyuyor demektir. Rüyanızda erkek çocuk görüyorsanız kızınız olacak demektir.

Bebeğin cinsiyeti ne olursa olsun önemli olan sağlıklı doğmasıdır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir