EKRAN

Başörtülü Türkiyenin Yalancıları!

Başörtülü Türkiyenin Yalancıları!

(RTÜK), yoğun şikayetlerin ardından Reyting için yalanın kol gezdiği evlilik proğramlarına cezasını kesti.

Dürüstlük başörtüsünün altında değil insanın içinde gizlidir. Hayatları yalan olan bu kadınlar tıpkı ekran izleyiclerini aptal yerine koyarak ekranlarda boy gösteriyor, yapımcılar ise bu durumu reyting uğruna daha eğlenceli hale getirmeye devam ediyor. İnsanız merak ediyoruz yalan olduğunu bile bile ama maalesef açtığımız her kanal evlilik programı dolu. Ne kadar uzun süre izlerseniz kanal o kadar popüler olur o kadar para kazanır.

Suç kimde?

Yapımcı da mı? Hayır, o ticaret yapıyor nasıl izletirim derdinde.

Peki sunucu, programı yöneten?

Hani yüzlerine alışkınız dürüst tavırları ile bizi inandırıyorlar ya! İşte biz onlara kanıyoruz. Herşey para için ne siz onların umrundasınız nede masum saf rolü oynayan evlilik programı katılımcıları.

RTÜK geçtiğimiz hafta 5 kanala evlilik programlarından dolayı ceza kesti. Argo kelimelerin kullanılması, cast oyuncularına yer verilmesi, ahlâka aykırı ifadelerin kullanılması gerekçeler arasında.

  • Bir sene önce İzmirli, 20 yaşında güzel bir kız çıkardılar evlilik programına. Ağzı laf yapan bu fettan kız, bir o talibine koştu bir ötekine. Bir Esra Erol’un programında çıktı, bir Zuhal Topal’ınkine. Şarkıcı İsmail YK bile mizansen icabı ona talip oldu. Kız, krizler geçirdi, şarkılar söyledi. Her bölümde yeni birine âşık oldu. Birisiyle tatile bile çıktı. En son ekranda tanıştığı talibiyle gece el ele sokakta dolaşırken görüntülendi.
  • Sonra ortalama dindar bir ailenin mazbut kızı görüntüsünde birisini sürdüler ekrana. Aylarca tartıştırdılar. “Evlenmedim, evlenmemiş birini arıyorum” dedi aday ama 8 yıl evli kaldığı ortaya çıktı. Sonra “O benim erkek arkadaşım, aynı evde yaşadık” (lafa bak!) diye kıvırdı! Programda en mahrem şeylerini açıkladı. Tarkan için canlı yayında dövündü, albümünü öpüp ağladı. Bir süre ortadan kayboldu. Estetik yaptırıp ekranlara döndü/rüldü. 40. talibinde programdan aldılar. Son olarak da evlilik programı yapacağı haberlerini yaydılar.
  • Bir diğeri talibini ailesiyle tanıştırdı. Birlikte gezdiler tozdular. Bir ay sonra da “Yerini yurdunu bilmiyor, işsiz güçsüz” diyerek damat adayını terk etti.
  • Bir başkasının durumu daha felaketti. Taliplileriyle görüşürken kanal çalışanlarından birinden hamile kaldığı iddia edildi.

basortulu-kadinlar

Bütün bu adayların hepsi de maalesef başörtülüylü

Yaşananlar kurgu ise skandal. Gerçek ise tam bir felaket! Çünkü kahramanlar ne başörtülü olmanın sorumluluğunu ne de o sorumluluğun yüklediği dindarlığın ağırlığını taşıyor.

Oysa o başörtüsü için çok bedeller ödendi bu ülkede. Ama şimdi reyting uğruna ucuzca harcanıyor. Ve işin ilginci bu ucuzluğa millet prim veriyor. 28 Şubatçılar, sahte şeyhler ve mağdur Fadimeler üretmişti. Bilselerdi millet böyle çözülecek, yaparlardı bir izdivaç programı, koyarlardı ekrana bir iki boyalıyı. Aynen yukarıdakiler gibi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir