SAĞLIK

Bal Kabağı Detoksu ve Toksinlerden Arınma

Evdeysem, Diyet Günlüğü ve Diyet Listelerinde bugün;

Günaydın diyet dostları bugünün adı bal kabağı olsun. Bu sabah farklı bir deneme yapacağım. Şeyda Coşkunu bilirsiniz onun detoks programından bal kabağı detoksunu yapıyorum. Biraz araştırma yaptım ara ara detoks yapmak vücutta biriken toksinlerin atılmasına yardımcı oluyormuş. Malum hafta sonu da çok kaçırınca elime de köyden gelmiş bal kabağı geçince tam zamanı diye düşündüm. İki kase küp küp doğranmış bal kabağını 1 fincan su iki çubuk tarçın ve 4_5 tane karanfil atıp yumuşayana kadar pişirilir ve afiyetle yenilir. Sağlıklı zayıflamak isteyenlere tavsiye ederim. İnanılmaz tok tutuyor. Aralarda maydanoz,limon,zencefil ile yapılmış bitki çayı içip toksinlerin atımını hızlandırıyoruz. Bugün 1 saatte yürüyüş yaptım mı harika bir gün olmuş olacak. Ne diyoruz sağlıklı beslenme ile arada vücudu da şaşırtarak kiloları şaşkına çevirecez?

Detoks da olsa sade kahvesiz olmaz. Yürüyüşümüz de tamam. Akşamda mekik squat ve birazda ip atlayarak hareketlerimizi tamamlıyoruz.

Öğle Yemeği 27.Gün

Öğleden sonra kabaklara tarçın serpip çiğ olarak yedim. Bu kadar güzel olduklarını hiç tahmin etmiyordum. Ara ara öğünlerimde bal kabağı kullanmalıyım bence. 3 öğün aynı şeyi yemekten hoşlanmadığım için öğlen çayımın yanında çiğ olarak tükettim. Diyet yapmayı seviyorum sanırım ben. Sağlıklı beslenmek beni mutlu ediyor.?

Hem yemek yemeyi sevip hemde bu diyet beslenmeden zevk almakta farklı bir durum olsa gerek.

Akşam öğünümüzde de kabağımızı yedik. Gün boyu çok açlık yada halsizlik olmadı gayet tok tutuyorKilo olarak bişiler gitti mi bilmiyorum yarın sabah belli olur o. Ama haftada bir bu tarz arınma gayet iyi olur diye düşünüyorum. Şeyda Coşkun candır artık?.

Aslında aksam ben üzerine çörek otu ekledim ya iste onu siz yapmayın pek güzel olmadı yakışanı tarçın kesinlikle. Günü kabakla kapattım. Yatmadan maydanozlu zencefilli limonlu çayda içtim mi tamamdır. Ne diyoruz o zaman diyetimizdeki herkesin yağları bir gün eriyecek?

 

Kaynak : Diyet Listesi ve Diyet GünlüğüBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir