KADIN

Bakımlı saçlar için ne yapılmalı

Bakımlı saçlar için ne yapılmalı

Bakımlı saçlar elde etmek için pahallı uygulamalar yapmanıza gerek yok. Evinizde yapacağınız küçük dokunuşlar ile saçlarınıza hem bakım yapar hemde daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dışarıdan bakıldığında saçlar sizin kendinize ne derece baktığınızın ve özen gösterdiğinizin adeta kanıtıdır. Mat ve solgun duran saçlar sizin kıyafetle kapatmaya çalıştığınız bakımsız halinizi gözler önüne sermeye yeter de artar bile. Özellikle yaz aylarında saçlarınızın bakımlı olmasını ve parlaklığını gözler önüne sermek istiyorsanız;

İşte size bakımlı ve tazecik saçlar yaratmak için bazı ipuçları:

  1. Şampuan ve saç bakım ürünü alırken alkollü ürünleri tercih etmeyin. Saçlarınızın kuruluğunu gidermek için doğal maddeler içeren krem ve serumlardan kullanın.
  2. Saç fırçanızın doğal kıllardan yapılmış olmasına özen gösterin. Plastik saç fırçaları saçınızı fazlasıyla yıpratır.
  3. Saçlarınızı hafta 2-3 defa soğuk su ile yıkayın. Saçlarınızı soğuk su ile yıkardığınızda üst deri kapanarak parlak ve yumuşak saçlara kavuşmanızı sağlar.
  4. Saç maşası ve saç kurutma aletleri sanıldığı kadar da zararlı değildir. İyonlu aletler olduğundan elektriklenmeyi önler ve saçların sağlıklı görünmelerini sağlar.
  5. Saçlarınızı en az 8 haftada bir uçlarında da olsa kestirmelisiniz. Kırıklarınızı düzenli olarak temizlettiğinizde saçlarınız daha sağlıklı uzar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir