KADIN

Bacaklar nasıl sıkılaşır

Bacaklar nasıl sıkılaşır

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Kalın bacaklarınızdan bunaldınız mı? İncelsin mi istiyorsunuz? Buyrun size kalın bacaklarınızı inceltecek üç egzersiz..[/box]

Bacaklarınızı daha güzel göstermek için artık zamanınız geldi ve geçti. Kolay ve basit hareketlerle bacaklarınıza istediğiniz şekli vermenin tam zamanı. Bu egzersizler ciddi bir çalışma sonucunda katkı sağlayacaktır.

İşte bacak incelten egzersizler:

İlk hareketimiz: Zıplayıp çömelme (jump squat)

Klasik squat’tan biraz daha farklı olan bu egzersiz hareketi bacaklarınızın daha sıkı olmasını sağlar. Bu hareketi uygulamak için önce bacaklarınızı omuz hizasında açın. Kalçanızı geriye doğru iterek sanki bir sandalyede oturuyormuş gibi öne doğru çömelin. Çömelirken kollarınızı göğsünüzde birleştirin ve ağırlığınızı topuklarınıza vererek zıplayın ve tekrar aynı pozisyona dönün. Bu hareketi seri bir şekilde 3 set halinde her gün tekrarlayın.

İkinci hareketimiz: Duvara yaslanarak oturma

Biraz dayanıklılık gerektiren bu egzersiz hareketi hayalinizde sıkı bacaklara kavuşmanıza oldukça yardımcı olacak. Bu hareketi yapmak için bir pilates topunu duvara yaslayın ve sırtınızı topa değdirin. Ardından bir sandalyede oturuyormuş gibi çömelin ve ellerinizi göğüs hizasında öne doğru uzatın. Bu pozisyonda 60 saniye kadar bekleyin ve hareketi 3 set halinde tekrarlayın.

Üçüncü hareketimiz: Jumping jacks (ağırlıkla birlikte)

Bir çeşit kardiyo hareketi olan jumping jacks, bacakların şekle girmesine müthiş yardımcı oluyor. Jumping jacks hareketi için ayakta dik bir pozisyon alın ve her iki elinize ağırlık alın, bacaklarınızı ve kollarınızı aynı anda açıp kapayarak olduğunuz yerde zıplayın. Bu hareketi 100 kez tekrarlamaya çalışın.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir