MANŞET SPOR

Aziz Yıldırım’dan Ziraat Türkiye Kupası Açıklaması

Aziz Yıldırım’dan Ziraat Türkiye Kupası Açıklaması

Aziz yıldırım yaptığı basın açıklamasında Ziraat Türkiye Kupası hakkında yorumlama getirdi.

Aziz Yıldırım’ın kupa hakkında açıklamasında kesitler:

“Adam bana küfür ediyor şike yaptın diyor. Ben şike yapmadım,yapsaydım bu 5 sene içinde her türlü belgeler ortaya konurdu. İspat edilirse kendimi köprüden atarım dedim. Bu ülkeye şike’yi sokan Galatasaray’dır. 2000 yılında Fetullah Gülen’in dualarla Galatasaray’ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Bizde böyle bir şey yok. Bize küfürler ediliyordu. Oyuncularıma ‘Madalya törenine çıkmayın’ dedim. Onlar da çıkmak istemedi zaten. Bu sene Türkiye’de şampiyonu da küme düşenleri de hakemler tayin etti. Mete Kalkavan ilk yarı kötü yönetiyordu. İndim aşağı yüzüne söyledim, ondan sonra tavırları değişti. Halis Özkahya ve Fırat Aydınus bu sene bizim şampiyonluğumuzu engelledi.”

Aziz Yıldırım’a hakaret soruşturması

Antalya’da Spor Suçlarına Bakan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şeran, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile kimliği tespit edilmeyen bir kişi hakkında dün akşam oynanan Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde kamu görevlileri ile Galatasaray taraftarına hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlattı.

İddiaya göre, Antalya Arena’da dün akşam Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası final maçında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile aynı tribündeki savcılar arasında ‘küfür’ nedeniyle tartışma çıktı. Kendisine küfür edildiği gerekçesiyle tepki gösteren Aziz Yıldırım’a, tribünde bulunan Antalya Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Ali Nevzat Açıkgöz ile Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Rıza Can müdahale etti. Açıkgöz ile Can, küfürlerden dolayı duydukları rahatsızlığı dile getirdi. Antalya’da Spor Suçlarına Bakan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şeran da Aziz Yıldırım’a bu şekilde konuşmasının doğru olmadığını, sakin olması gerektiğini söyledi. Bu sırada Başkan Yıldırım, kendisine müdahale eden savcılara da tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da izlediği karşılaşma sonrası Spor Suçlarına Bakan Cumhuriyet Savcısı Mustafa Şeran, Aziz Yıldırım ile kimliği tespit edilmeye bir kişi hakkında, kamu görevlileri ile Galatasaray taraftarına hakaretten soruşturma başlattı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir