SAĞLIK

Avon diyeti (Hızlı Zayıflama İçin Avon Tekniği)

Avon diyeti

Burada hatırlatmakta fayda var. Avon, bildiğimiz kozmetik ürünleri pazarında yerini alan tüm dünya üzerindeki marka ile bu diyetin uzaktan yakından alakası yoktur.

Diyete “avon diyeti” denilmesinde amaç, ismin hafızalarda yer etmesi içindir.

Dikkatlice okuyalım!

Zayıflamak ve hızlı kilo vermek için önerilen bu karışım, kişinin günlük alması gereken gıdalara engel olmaz. Tamamen doğal olan bu zayıflama tekniğindeki asıl amaç sağlıklı şekilde iradeyi güçlendirmek aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olmaktır.

Kendi iradesi ile yeme arzusunu yenemeyen ve kilolarından şikayetçi olanlar için çözüm odaklıdır. Uygulamaya başladığınızda kilo verememek gibi bir kaygınız olmasın. Uygulamaları düzenli olarak yaptığınızda 15 gün içerisinde 5 kilo civarı, 1 ay içerisinde 7.5kg civarında fazlalıklardan kurtulacaksınız. Sonraki aylarda bu hız düşer, aylık ortalama 3-5 kilo civarı verme bandına oturur.

Avon ile kilo verme tekniğimiz, bölgesel zayıflama, kalça, bel, basen, göbek, zayıtlama ve hızlı kilo vermek için uygundur.

Diyetin hazırlık aşaması zordur. Yoğurt ve kayısı suyunu evde hazırlamanız gerekecektir. Bunun nedeni ise işlenmiş yoğurtlardan fayda görememenizdir.

“Yoğurt, sabahtan akşama kadar günün her saatinde yenilebilecek harika bir gıdadır. Yoğurt saima suyuyla birlikte yenilmelidir. Süzme yoğurtta “B” vitamini kalmaz. Çünkü vitaminler hep yoğurdun suyundadır.”

Yoğurdumuzun suyunu kesinlikle dökmüyor ve sonuna kadar kullanıyor olacağız!

Aşağıda yoğurt ve kayısı suyunu nasıl yapacağınız detaylı olarak anlatılmıştır.

Avon tekniği ile zayıflama

Avon zayıflama yöntemi

Bu teknik ile kilo vermek için kullanacağımız ve hazırlanması gereken malzemeler;

  • Kayısı ve kayısı suyu (evde yapıyoruz)
  • Ev yağımı yoğurt (evde yapıyoruz)
  • Yulaf ezmesi (satın alıyoruz)
  • Su

Çok önemli: Günlük su tüketim limitiniz 2.5 Litredir. Bu düzene uymazsanız kilo veremezsiniz, matabolizma çalışmaz yaptığınız emekler ve uğraşlar boşa gider.

Dediklerimizi harfiyyen uygulayın ve sonucu zaten yazmak için 1 hafta sonunda yorum bırakmak üzere yine geleceksiniz.

Avon kilo verme uygulaması

Sabah: Sabah aç karnına bir kase yoğurdun içerisine 1 kepçe kadar yoğurt ve 1 çorba kaşığı yulaf ezmesi katarak iyice karıştırıp 1 damla kalmayıncaya kadar tüketiyor ve ardından 2 bardak normal su içiyoruz.

Zaten doydunuz ve hafif bir kahvaltı yaparak güne başlayacaksınız.

Öğlen: Öğlen yemek öncesinde 2 bardak su muhakkak içiyoruz ve ardından yağlı fazla kaçırmadan kısıtlamasız kahvaltı yapıyoruz. Öğle ile akşam arasında 2-3 bardak su tüketmelisiniz.

Akşam: Akşam yemek öncesi 1 kase yoğurdumuzu saf olarak yiyoruz ve ardından 2 bardak su içiyoruz. Yağlı ve kızartmalar akşam hayatımızdan çıkıyor, mümkünse sebzeli ve meyveli yiyecekler ile akşamı tamamlayın.

Uyumadan önce: Bu sizin temizlik saatiniz ve mideniz rahatlayacak. Uyumadan önce ev yapımı bir bardak kayısı suyumuzu içiyoruz. Hoşafımızada bulunan kayısı tanelerinden 2 tanesini yiyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken kalan 2.5 litre tüketme suyunu güne bölerek tamamlamanızdır. Sabahtan akşama kadar tüketilen su ile akşam yatana kadar içtiğiniz suyu hesaplayın ve toplamda günlük miktarı bitirin.

Sabah, ara öğün, öğle, ara öğün, akşam, ara öğün olarak suyu yayarsanız düzenli içmiş ve çok fayda görmüş olursunuz.

Ne kullandık faydaları neler?

Yoğurt: 

Yoğurt, güzellik içinde çok önemli bir besin kaynağıdır. Cilde mucizevi bir parlaklık kazandırır. %61 yağ yakıcı özelliği ile formda kalmanızı sağlar. Bu diyet ile birlikte 15 gün sonra aynaya bakın ve yüzünüzdeki parlaklık ve güzellik değişimini göreceksiniz.

Yoğurt, sabahtan akşama kadar günün her saatinde yenilebilecek harika bir gıdadır. Yoğurt daima suyuyla birlikte yenilmelidir. Süzme yoğurtta “B” vitamini kalmaz. Çünkü vitaminler hep yoğurdun suyundadır. Şeker hastaları için yararlı bir besindir. Şeker hastalarına verilecek olan yoğurt, ekşimiş olmamalı ve kaymağı alınmış olmamalıdır. Sabahleyin kahvaltıdan sonra yenen yoğurt, sindirimi kolaylaştırıp, bağırsakların çalışmasına yardım eder. Her yaşta hemen herkes için uygundur. Ancak, midesi çok duyarlı olanlara,  onikiparmak bağırsağı ülseri olanlara dokunur. Yoğurt, hastalar ve zayıf bünyeler için sütten daha besleyici sindirimi kolay bir gıdadır. Aynı zamanda bağırsaklarda bulunan tehlikeli ve zararlı mikropların (Amiplerin) çoğalmalarına hatta yaşamalarına engel olan bir besindir.

Bu sebepten tifo ve ishal zamanlarında yoğurt adeta bir ilaç gibi tavsiye edilmektedir.

100 gram yoğurtta yaklaşık 3.5 gram protein, 3.3 gram yağ, 4.7 gram karbonhidrat, 121 mg kalsiyum, 0.1mg demir, 95 mg fosfor, 155 mg potasyum, 45 gram sodyum, 23mg vitamin A ve 0.2-0,3 mg vitamin B kompleksleri bulunmaktadır. 100 gram yoğurt 61kcal’lik enerji verir.

Yulaf ezmesi:

İçeriğindeki bol miktardaki lifler, mide ve bağırsak sağlığını korur, kabızlık sorunu gidermeye yardım eder.

Zayıflamaya yardımcı olan bu besin, 12-18 yaş çocukların obezite sorunları için faydalıdır ve ergenlik döneminde kilo alma sorunları ile karşılaşmamak adına tüketilmelidir.

Yulaf ezmesi sindirim sistemi içinde faydalıdır. Özellikle bol miktarda lif içermesi bağırsak ve mide sağlığının korunmasına yardımcı olur. Lifler ayrıca kabızlık sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Kayısı suyu

Kayısımızın, oniki parmak bağırsağı ve midede meydana gelebilecek ülser için önleyici etkisi vardır. Mevcut ülser olanların iyileşmesine yardımcıdır. Bağırsak tembelliklerini gider, fazla kiloyu önler, safra bezlerini temizler, böbreklerin çalışmasına yardımcıdır. A,B,C vitaminleri, protein, bol miktarda şeker ve madensel tuzlar içeren bir meyvedir

Yoğurt nasıl yapılır?

Evde yoğurt kolaylıkla yapılabilir. Bunun çin süt büyük bir kap içinde , dörtte biri uçuncaya kaynatılır. İyice kaynamış olan süt,  yoğurt kablarına yüksekten azar azar dökülür. Süt kışın 50ºC , yazın 45ºC oluncaya kadar bekletilir. Bir veya birkaç gün önce hazırlanmış yoğurt maya olarak kullanılır. 2kg süt için 1 çorba kaşığı yoğurt mayası sulandırılarak şırınga ile, şırınga yoksa kaşıkla kabın kenarından içeri akıtılır.

Sıcaklığını koruması için süt kabı oda sıcaklığında her tarafı sarılmış olarak 4-6 saat bekletilir. Bu süre içerisinde pıhtılaşan ve koyuca bir kıvam alan yoğurt, mayalanmanın devam edip fazla ekşi olmaması için buzdolabında saklanır. Maya olarak kullanılan yoğurt tatlı ise yeni yapılan yoğurt tatlı, ekşi ise bu yoğurtta ekşi olur.

Kayısı hoşafı nasıl yapılır?

Bir tencereye su boşaltılır. 6 bardak, 1 su bardağından çok az eksik şeker (şeker istemiyorsanız koymayın veya az kullanın), ilave yapın ve ocağın altını yakın. Şeker eriyene kadar karıştırın.

Şerbet kaynadıktan sonra yıkanmış olan 250 gram kuru kayısı ilave edilir. Kayısılar atıldıktan sonra karıştıralım ve 20 dakika kayısıların pişmesi için beklenir. Şiştiklerinde ve açıldıklarında piştiklerini anlayabilirsiniz. Piştikten sonra dışarı bırakın ve soğusun. Buzdolabında saklayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir