GENEL

Aslı Erdoğan hapishane konforunu beğenmemiş

Aslı Erdoğan hapishane konforunu beğenmemiş

Terörün sesi Özgür Gündem kapatıldı, bazı yazarları tutuklandı. PKK propagandası yapan yazarlar arasında bulunan Aslı Erdoğan tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Hapishane konforunu beğenmeyen Aslı Erdoğan avukatı aracılığı ile bazı gazetelere haberler gönderiyor ve yazılar yazdırıyor. Gazete siteleri de bu haberi insanları acındıra acındıra öyle bir kaleme alıyor ki. Ankara’daki terör saldırısını kutsayan Özgür Gündem adlı gazetesinin kapatılmasıylar, canlı bombayı onurlandırma haysiyetinden yoksun bu gazetenin yayın danışmanlığı görevini yürüten Aslı Erdoğan‘nın bile masum olduğuan inandırılmaya çalışılıyor.

İşte konfordan rahatsız olan Aslı Erdoğan’ın şikayetleri;

‘Yatağıma idrar yapılmış, hiç havalandırmaya çıkarılmadım, Beş gündür ilaçlarım verilmiyor. Şeker hastasıyım ve diyabet aşamasına geçmek üzere. Özel bir beslenme gerekiyor ancak sadece yoğurt yiyebiliyorum. Yatağıma idrar yapılmış. Hiç havalandırmaya çıkarılmadım. Vücudumda kalıcı hasarlar oluşturacak şekilde muamele yapıyorlar. İnatla direnmesem bu koşullara dayanamazdım.”

BAKANLIK YALANLADI!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan Özgür Gündem Gazetesi’nin yazarı Aslı Erdoğan ile ilgili, “Vücudumda kalıcı hasar oluşacak muamele yapıyorlar” başlığı ile verilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

GÜNDE EN AZ BİR BUÇUK SAAT HAVALANDIRMAYA ÇIKARILIYOR

Açıklamada, “Tutuklu tek kişilik odada kaldığı sürede günde en az bir buçuk saat havalandırmaya çıkarılmıştır. 25/08/2016 tarihli dilekçesi doğrultusunda Kurum İdare ve Gözlem Kurulu kararı ile kendisinin talep etmiş olduğu B-6 odasına yerleştirilmiştir. Kurum doktorunun ilk kabul muayenesi sırasında IBS (irritabl barsak sendromu) + Astım teşhisi konulmuş, reçete edilen ilaçlar 23/08/2016 tarihinde kendisine teslim edilmiştir. 22/08/2016-24/08/2016 tarihleri arasında kurum kantini aracılığı ile toplam 18 litre su almış ve kendisine teslim edilmiştir. Ayrıca tutukluya 19/08/2016 tarihinde kuruma ilk geldiğinde yatak, temiz battaniye, nevresim takımı ve yastık verilmiştir” denildi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir