SPOR

Arda Turan, Letonya maçında yırtık kramponla oynamış-Fedakarmış

Arda Turan, Letonya maçında yırtık kramponla oynamış-Fedakarmış

EURO 2016’da spor ve oyundan çok primler konuşulmuştu!

Arda Turan, NTV Spor’da yayınlanan %100 Futbol programına katıldı. Programda hakkında ve diğer futbolcular için prim konusuna değinen milli futbolcu soruları yanıtladı.

Arda bildiğimiz Arda, açık açık konuştu. Ama konunun bir yerinde bir cümler var. “Letonya maçımdaki kramponuma bakarsanız, yırtıktır. Bizler her şartta ülkesi için fedakarlık yapmış oyuncularız.” Buradaki fedakarlığı pek anlamadık biz. Bu fedakarlık olmuyor Arda, fedakarlık yoklukta olur. Milli takım için milyonlar seriliyor önünüze neyin fedakarlığı bu? Sizler yokluk görmüyorsunuz, bu senin cimriliğin oluyor daha çok. Madem milli takım fakir, parasızlıktan sana krampon alamadı. Gidip kendine krampon alsaydınya. 200 liraya kıyıp krampon alamadın mı? Eğer ücreti bilmiyorsan biz söyleyelim; Oteller için günlük ödenen 6000$ dan daha ucuz!

Diğer konu ise şu sözler;

”Ben hayatım boyunca kimseyle prim, para pazarlığı yapmadım, yapmam da. Ben takım arkadaşlarımı bilgilendirme amacıyla, bunları öğrenmek ve sormak mecburiyetindeyim onlara söylemek için… Biz prim için oynayan oyuncular olabilir miyiz?

Milli futbolcu demek, nasıl asker ülkesi için savaşıyorsa, futbolcununda sahada savaşması gerekir. Bu iş para için zaten yapılmamalı. Kazanmayacaklar mı? Elbette kazanacaklar.. Eğer milli futbolcuysan paranın hesabını yapmayacaksın. Zeten hakkınız olanı hesabınıza yatırıyorlar bakarsınız hesabınıza Allah bereket versin dersiniz. Ülken için savaşacaksın. Sahanın ortasında artistlik yapıp takımın huzurunu bozmayacaksın. Neymiş efendim, arkadaşları için bilgilendirme amacı ile prim sorulmuş.. Madem sen ve arkadaşların prim derdinde değilsiniz neden hala kaç para alıcaz diye soruyorsunuz? Kimi bilgilendireceksin. Geçin bunları geçin.. Öyle tv yayınlarına çıkıp ben şöyleyim ben böyleyim demekle kimse aklanmaz. Herkes kimin ne amaçla oynadığını çok iyi biliyor ve görüyor.

Fatih Hoca, bir bildiği var ki bunlar ülkemin takımında oynamasın dedi.

İşte yıldız futbolcunun sözleri:

”Öğlen uykusundaydım, telefon 50 kere çalınınca, ‘Allah korusun ya biri öldü ya da milli takıma çağrılmadım’ dedim. Şaşırdım mı? Açıkçası futbolun içerisinde böyle şeyler var? Ben orada olmasam da o takımın kaptanıyım. Bunun için o zaman konuşmadım. Maçlardan sonra ‘hesap sorma’ diye bir şey söylemiştim. Ben asla Türk halkına ve Türk milletine bunu söylemedim. Beni ıslıkladılar ama onlar benim baş tacım. Galatasaray taraftarı da ıslıkladı ama birbirimizi çok seviyoruz.”

”Ben hayatım boyunca kimseyle prim, para pazarlığı yapmadım, yapmam da. Ben takım arkadaşlarımı bilgilendirme amacıyla, bunları öğrenmek ve sormak mecburiyetindeyim onlara söylemek için… Biz prim için oynayan oyuncular olabilir miyiz? Biz hayatımız boyunca, parayla primle pazarlık yapma gibi bir şey olmadı. Bunlar iftiradır. Ben bunları kaldırabiliyorum. O çocukların parayla pulla işleri olmadı. Hocamın (Fatih Terim) emeğine saygım var, ama biz onun emeğine dünyanın her yerinde aslan gibi oynayarak karşılık verdik. Altı ay oynamama sürecim var. Hocam bunu da ifade etti. Ben Barcelona’ya gitmeden önce bile hocama (Fatih Terim) sordum.”

”Ben onun için fedakarlık yaptım. Letonya maçımdaki kramponuma bakarsanız, yırtıktır. Bizler her şartta ülkesi için fedakarlık yapmış oyuncularız. Sonsuz şeref sahibi benim gönlümde Allah’tır. Biz onun evladı yaşındayız. Bizim ne zaman kulağımızı çekmiş de biz gerekeni yapmamışız hayatımız boyunca. Bizi bu günlerde bu şekilde göstermek gerçekten iyi değil. Biz onun evladı yaşındayız. Biz asla böyle şeyler yapmadık. Ben hata yapmışımdır. Ama asla yanlış yapmamaışımdır. Takımıma zarar verecek, bilerek oynamama falan… Biz hocamızın evladı yaşındayız. Biz paracı, primci insanlar değiliz. İrlandalı kafayı atmasa, biz doğru mu davranmış olacaktık. Biz paracı, primci insanlar değiliz, asla da pazarlığını yapmadık. Türk halkı bunu böyle bilsin. Milli takım bir ailedir.”2 Replies to “Arda Turan, Letonya maçında yırtık kramponla oynamış-Fedakarmış

  1. Ulan gerizekalı adam tentonu yırtık olduğu için kramponu yırtıp giymiş. Götünle cümleyi çekip koymuşun buraya dangalak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir