GENEL

Alp Buğdaycı, Metris Cezaevi’nde ölü bulundu

Alp Buğdaycı, Metris Cezaevi’nde ölü bulundu

Eski haber spikeri Alp Buğdaycı, Metris Cezaevi’nde ölü bulundu. Buğdaycı’nın ölüm nedeniyle ilgili inceleme sürüyor.

Eski haber spikeri Alp Buğdaycı, Metris Cezaevi’nde ölü bulundu. 52 yaşında ölen Buğdaycı’nın cesedi inceleme için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.  Avukatı, Alp Buğdaycı’nın kalp krizi geçirmiş olabileceğini ifade ederken kulak ve alın bölgesinde kan olduğunu kaydetti. Buğdaycı’nın kesin ölüm nedeni otopsinin ardından belli olacak.

Boğaz Köprüsü’nden atlayıp intihar eden yazar Metin Kaçan’la, yaklaşık 20 yıl önce Güneş K.’ya tecavüz edip şiddet uyguladıkları iddiasıyla yargılanan eski spiker Alp Buğdaycı cezaevine girmişti.

ALP BUĞDAYCI KİMDİR ?

Alp Buğdaycı, 21 Temmuz 1964’de doğdu. 1982-1985’de Ulusal Basın Ajansı’nda (UBA), United Press International’da (UPI), Türk Haberler Ajansı’nda (THA), ekonomi, belediye, içpolitika ve adliye muhabirliği yaptı. TRT radyolarında spikerlik yaptı. TRT1’de yayınlanan Gökkuşağı programını hazırladı ve sundu. Özel televizyonların ilk haber spikerlerinden biriydi. Buğdaycı bir süre televizyonu bırakıp sinema-tiyatro-edebiyat çalışmalarına ağırlık verdi. Buğdaycı, 2001 yılında spikerlik mesleğine geri döndü. Ama bu kez ekranda değil, mikrofonda. Seslendirme sanatçısı olarak sürdürdüğü meslek hayatı boyunca sayısız belgesel, reklam, tanıtım ve TV programı seslendirdi.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir