4.5G ADSL FİBER

Airties kablosuz modem şifresi nasıl değiştirilir

Airties kablosuz modem şifresi nasıl değiştirilir

Kablosuz Şifremi Değiştirmek İstiyorum

Değerli Müşterimiz, Kablosuz şifrenizi değiştirmek için lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız.. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

2. Web tarayıcınızın “Adres” kısmına cihazınızın Web arayüzünün varsayılan erişim adresi olan http://192.168.2.1 IP adresini yazıp “Enter” a basınız.

Modem ip adresleri için buraya tıklayın.

ip-girisi

3. Cihazınızın web ara yüzünün “GİRİŞ” ekranı gelecektir. Bu ekranda giriş için şifre isteyen bir iletişim kutusu göreceksiniz. Cihazınızın varsayılan olarak giriş şifresi yoktur. “Şifre” alanını boş bırakıp “Tamam” tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

giris

4. Kablosuz ağınızın ayarlarını yapmak için “KABLOSUZ” ana menüsüne tıklayınız.

5. “KABLOSUZ” ana menüsü altındaki “Kablosuz Ağ Ayarları” başlıklı ekranı açınız.

gelismis-ayarlar

6. Açılan ekranda “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” alanında yazılı ismi silerek, Türkçe karakter ve boşluk içermeyen yeni bir isim yazınız. (SSID değişikliği yapmak, sizi profil temizleme işlemi zahmetinden kurtaracaktır.) Uyarı: Cihazda yapacağınız “Kablosuz Ağ Adı (SSID)” ve “şifre” değişikliği sonrasında ağınızda bulunan tüm kablosuz bilgisayarlarınızı, yeni kablosuz ağ adınıza yeni şifrenizle bağlamanız gerekmektedir.

7. Güvenlik seçeneğinden WPA/WPA2’yi seçiniz. Parola” alanına Türkçe karakter (ç,ö,ü,ı,ğ,ş) ve boşluk kullanmadan en az 8 en çok 63 karakterden oluşan , kolayca tahmin edilemeyecek ve unutmayacağınız şekilde bir parola girip Kaydet butonuna basınız.

8. Cihazınız ile kablosuz olarak bağlantı kuracak olan tüm cihazlarda aynı şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Bağlantının Sağlanması İşletim sisteminiz XP ise;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masasına giriniz.

2. Ağ Bağlantılarıma giriniz.

3. Kablosuz Ağ Bağlantısı’na sağ tuş tıklayarak Kullanılabilir Kablosuz Ağları Görüntüle ‘ye tıklayınız.

4. Ağ listesinde modeminizi bulunuz, (Yukarıda verdiğiniz yeni isimi bulunuz) Bağlan dediğinizde Network Anahtarı soracaktır, buraya şifreleme yaparken girdiğiniz şifrenizi alt kısmınıda onaylayarak giriniz ve devam ediniz.

Kısa bir süre modeminizin bilgisayarınıza IP ataması için ve Windows’un profil oluşturması için bekledikten sonra, artık sizde Güvenlik Etkin Kablosuz Ağ sahibisiniz demektir.

İşletim Sisteminiz Vista veya Windows 7 ise;

1. Başlat’a tıklayınız Denetim Masasına giriniz.

2. Ağ ve Paylaşım Merkezi’ne giriniz. ( Windows 7 için Denetim masasında, önce Ağ ve İnternet sonra Ağ ve Paylaşım merkezi’ni tıklayınız.)

3. Ekrandaki menüden Bir Ağa Bağlan sekmesine tıklayınız.

4. Karşınıza çıkan pencereden modeminizin ismini bularak çift tıklayınız yada bağlan’a basınız.

5. Karşınıza gelen şifre kısmına modemde girdiğimiz şifrenizi giriniz ve bağlana basınız.

6. Bağlantı başarı ile kurulursa seçeneklerde değişiklik yapmadan Kapat’a basınız. Kısa bir süre modeminizin bilgisayarınıza IP ataması için ve Windows’un profil oluşturması için bekledikten sonra, artık sizde Güvenlik Etkin Kablosuz Ağ sahibisiniz demektir.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir