GENEL

Ahmet Pek, Mustafa Çankal, Hüseyin Başak, Hüseyin Putur, gözaltında

Ahmet Pek, Mustafa Çankal, Hüseyin Başak, Hüseyin Putur, gözaltında

İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bu sabah başlattığı FETÖ/PDY operasyonunda bir vali 5 birinci sınıf emniyet müdürü gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato, İzmir’de Polis Sandığı’na ait bir binanın FETÖ/PDY kontroldündeki İzmir Dinler Arası DiyalogMerkezi (İZDİM)’e usulsüz verilmesi ile ilgili yürüttüğü tahkikat çerçevesinde bu sabah operasyon talimatı verdi.

2 ŞÜPHELİYİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYO

Sabah saatlerinde harekete geçen İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Istihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, 3 ilde çalışma başlattı. Merkez valisi Ahmet Pek, 1. sınıf emniyet müdürleri Mustafa Çankal, Hüseyin Başak ve Hüseyin Putur‘un da aralarında bulunduğu 6 kişi hakkında gözaltı ve yakalama işlemi uyguladı. 4 şüpheli gözaltına alınırken 2 şüpheliyi arama çalışmaları sürüyor. Ahmet Pek de yakalanan isimler arasında.

Şüphelilerin İzmir Küçükyalı’daki 8 katlı binayı İZDİM’e usulsüzce veren POLSAN yöneticileri oldukları öğrenildi. İzmir’de geçtiğimiz aylarda aynı konuyla ilgili bir operasyon daha yapılmıştı. Operasyonda 14 kişi gözaltına alınmıştı.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir