KADIN

Ağlayan bebeği susturma yolları

Bebeğinizin sürekli ağlamasına çaresiz kalıyorsanız Ağlayan bebeği susturma önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Ağlayan çocuğun verdiği endişe ve çaresizlik için biraz faydası olacaksa ne mutlu bize..

Ağlayan bebeği susturma; gecesi gündüzü belli olmayan bebek ağlamaları ebeveynlerin bazen çaresi kalmasına neden olabiliyor.  Bazı önereceğimiz hususlar ağlamasının susturulması için yardımcı olabilir ama şunu yapın kesin bebek susar diyebileceğimiz bir madde bulunmuyor.

Bebekler neden ağlar?

Bu sorunun yanıtı tek şıklı değildir ve farklı nedenlerden dolayı bebek ağlaması meydana gelebilir. Bebeklerin sık ağlama nedenleri arasında altına yapması en başta bulunanlar arasındadır. Anne rahminde uzun zaman geçiren bebekler dış dünyaya geldiklerinde aynı huzuru arayacaklardır. Ortamın benzer olmasının bebekleri susturduğu bilinen bir gerçektir. Ritmik ninniler ve sallamak aynı hissi verdiğinden daha rahat uyurlar.

Bebekler bazen rahatlayamadığından dolayı ağlamaya başlar, yatağın rahatlığını değiştirmek, yastık şeklini değiştirmek yine çözüm olabiliyor. Kısaca bebekler tüm şikayetlerini ağlayarak gösterir çünkü başka şekilde kendilerini ifade etme şekli yoktur.

Ağlayan bebeği susturma
Ağlayan bebeği susturma

Bebek nasıl susturulur? Ağlayan bebeği susturma!

Bebeklerin hemen hepsi değişik şekillerde uygulanan yöntemlere cevap verir, bir başkasının ağlayan bebek susturma şekli sizin bebeğinizde etkili olmayabilir. Örneğin bizim bir komşumuz Ağlayan bebeği susturma için arabanın motor sesini dinletir ve çıkan sesin anne rahminde duyduğu sesle aynı olduğunu iddia ederek sustuğunu söylerdi.

Neler yapmalısınız?

  • Bebeği zifir karanlık olmayan biraz daha loş ışıklı bir odaya yatırın. Geceleri gece lambası, gündüzleri güneşlikle kapatılan bir oda olsun.
  • Değişik renklerde yanan ışıklar ve renkli duvar kağıtları ile süslenmiş bir oada bebeği sakinleştirir.
  • Ritmik ses çıkaran oyuncaklar bebeklerin sakinleşmesi için etkilidir. Saniye atışları hissedilir derece belli olan bir duvar saati kullanabilirsiniz. Sakin bir müzik sesi bebeğin rahatlaması için yetebiliyor.
  • Ağlayan bebeği anne kucağına almak, ten temasından dolayı rahatlatır ve güven verir. Bebek üzerindeki giysilerin çıkarılması ve annenin çıplak karnı veya teni üzerine yatırılması bebeği mutlu eder.
  • Gaz durumu hemen her annenin bildiği bir durumdur ve bebeklerin çok ağlamasına neden olur. Bebeği yüzü size dönük olarak kucağınızda tutmanız, başını omzunuza yaslayıp bu durumda sallayarak sırtını sıvazlamanız bebeği rahatlatacaktır.
  • Bebeği yumuşak bir battaniye ile kundaklamak rahatlatır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir