4.5G ADSL FİBER

Adsl-Fiber devir işlemleri

Adsl-Fiber devir işlemleri

Adsl-fiber internet hizmetinizi veya tv hizmetinizi başka bir şahıs yada kurum üzerinde devretmek istiyorsanız aşağıda bulunan firmaların irtibat bilgilerinden ve gerekli işlemlerini yaparak bu talebinizi kolayca yerine getirebilirsiniz.

Dsmart devir işlemleri

Diğer firmalarda olduğu gibi bir aboneliğin başka bir isme kaydırılması yani devir işlemi ne yazık ki D-Smart İnternet hizmetinde mümkün değildir.

D-Smart İnternet kullanıcıları devir işlemi yerine direkt olarak fesih işlemini uygulamak zorundadırlar. Aksi takdirde kısır bir döngüye girilecek ve aboneliğiniz geçerliliğini korumaya devam edecek ve bu süre zarfında da faturalandırılmaya devam edecek. Bu da sizlere ekstra maliyetler yükleyecektir.

Eğer sizde D-Smart İnternet aboneliğinizi devir etmek düşüncesindeyseniz, bu işlemin mümkün olmayacağını bilmeli ve devir işlemi yerine kendi aboneliğinizi iptal etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Devir alacak olan bireyler ise kendilerine sıfırdan yeni bir D-Smart İnternet aboneliği açmalılar. Bu konuda daha detaylı bilgilendirmeye 0850 266 0 266 Numaralı Çağrı Merkezini arayarak ulaşabilirsiniz.

Turkcell Superonline devir işlemi

Devir işlemleri tüm firmalarda olduğu gibi Turkcell Superonline içinde birkaç prosedürden oluşmaktadır. İlk olarak daha detaylı bilgi isteyenler için 0850 222 0 222 numaralı Turkcell Superonline Müşteri Hizmetleri temsilcileriyle görüşülebileceğini hatırlatalım.

Devir işlemleri yalnızca bireysel müşteriler için mümkün olmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek adına yazılı bir bildiriye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu adımda dilekçe hazırlanırken dikkat edilmesi gereken birkaç adım söz konusudur. Dilekçede yer alması gerekenler:

 • Abone/Hizmet numarası
 • İletişim bilgileri
 • Devir alacak kişinin bilgileri
 • Tarih ve imza

Bunların yanında dilekçeyle birlikte devir alacak kişi ve devredecek kişinin de TC nolu kimlik kartlarının birer fotokopisi de hazır bulundurulmalıdır. Devir işlemlerinden sözleşmenize göre ücret talep edilebileceği unutulmamalıdır.

Turknet devir işlemleri

ADSL kullanıcıları kendileri adına kayıtlı olan hizmetten feragat etmek ya da tamamen mecburi sebeplerden ötürü kendi hizmetini başkasının adına kayıt etmek isteyebilirler. Buna ADSL devir işlemi denilmektedir. Kimi firmalar bu tip durumlarda oldukça uzun süren prosedürler içerse de, Türknet bu konuda da kullanıcılarına belli oranda esneklik sağlamaktadır.

Öncelikle firmayı 0 850 288 80 80 numaralı telefondan arayarak daha detaylı bilgilere ulaşılabileceğini bildirelim. Bunun haricinde yapılması gereken şey, devir edilecek hizmetin numarası, hizmet sahibinin kişisel bilgileri ve imzası ile devir alacak kullanıcıların kişisel bilgi ve imzasını içeren formlar, sizlere en yakın Türknet ofislerine ulaşarak doldurulmalı ya da direkt 0 212 216 50 60 numarasın fax olarak gönderilmelidir. Bu işlemlerden kesin sonuç alınabilmesi adına firmanın müşteri hizmetleri birimi aranarak bu tür bir isteğin olduğu belirtilmeli ve dilekçelerin hızlıca işlenmesi ricasında bulunulmalıdır.

Vodafone Süpernet devir işlemleri

Tıpkı nakil işlemlerinde olduğu gibi Vodafone Net, ADSL devir işlemlerinde de kolaylıklar sağlamakta. Devir işlemleri veraseten olabildiği gibi tamamen keyfiyete bağlı da olabiliyor. Siz de eğer kendi adınıza kayıtlı olan Vodafone Net ADSL hizmetini, başkasının adına kaydettirmek istiyorsanız, aşağıda anlatılacak adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Öncelikle devir işlemi gerçekleşeceği için dilekçe hazırlanmalıdır. Bu dilekçede aşağıdaki bilgiler yer almalıdır:

 • Devir edenin Ad ve soyadı
 • Devir alanın Ad ve soyadı
 • Her iki tarafın iletişim bilgileri
 • Her iki tarafın imzaları ve tarih

Bu bilgilerle hazırladığınız dilekçenizle, her iki tarafında kimlik fotokopilerinin hazır bulundurulması koşuluyla başvurunuzu faks yoluyla ya da bizzat Vodafone bayilerine giderek şahsen yapabilirsiniz. En kısa sürede devir işleminiz gerçekleşecek ve sizlere geri dönüş sağlanacaktır. 0 (542) 542 00 00 iletişim numarasıyla daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Doping internet devri

Doping internet hattı devri yapılamıyor. Hat dondurma ve nakil işlemi yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0 850 333 0 333 no’lu Doping Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

Digiturk devir işlemleri

Digiturk devir ve devri için herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Aşağıdaki işlemlerden iptal edebilir veya irtibat bilgilerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Digiturk Müşteri Hizmetleri’ni +90 (212) 473 73 73 arayarak yardım alabilirsiniz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun ilgili yönetmeliği gereği, yazılı iptal talebinizin işleme alınabilmesi için aşağıdaki bilgilerin eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir: 
•    Nüfus cüzdanınızın arkalı önlü fotokopisi,,
•    İmzanız,
•    Size Ulaşılabilecek bir cep telefon numarası,
•    Neden iptal etmek istediğiniz,
•    İptalini istediğiniz üyeliğinizin numarası veya digital kart numarası

İptal yöntemleri:

1.  90 (212) 473 99 99’a faks göndererek,

2.  Size en yakın Digiturk Yetkili Teknik Servis’lerine giderek,       Teknik servis listesi: http://www.digiturk.com.tr/destek/teknik-servis 

3.  Adresimize mektup göndererek,

Adres bilgileri: Krea İçerik Hizmetleri ve  Prodüksiyon Anonim Şirketi Abbasağa Mah. Sungurlar İş Hanı No:45 Kat: 1-2-3 Beşiktaş 34353 İstanbul

Türk telekom (TTNET) devir işlemleri

Devir başvurularınızı Türk Telekom Ofis ve Bayilerinden yapabilirsiniz. Devir işlem başvurusu sırasında; devir eden hat sahibi ile devir alacak olan yeni hat sahibinin birlikte bulunması gerekmektedir.

Devir başvurularınız için gerekli belgeler:

1- Bireysel Müşteriler

 • Devir Eden Kimlik Fotokopisi* (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)
 • Devir Alan Kimlik Fotokopisi* (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

2- Kurumsal (Tüzel) Müşteriler**

İşlemi yapan şirket yetkilisi ise (sirküde imzası var ise);

 • İmza Sirküsü
 • Vergi Levhası
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Şirket yetkilisinin Kimlik Fotokopisi* (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

İşlemi yapan şirket vekili ise;

 • Vekaletname (Tam yetkili vekaletname yada içerisinde Türk Telekom ibaresi geçen vekaletname)
 • Vergi Levhası
 • Faaliyet Belgesi
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Şirket vekilinin Kimlik Fotokopisi* (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet ve Pasaport)

* Kimlik Belgesinde TC Kimlik Numarası olmalıdır.

** Tüzel Devir işlemi ilgili belgeler “devir alan” şirket için gerekli belgelerdir. Devir eden şirket ise; yetkili için imza sirküsü, vekil için ise vekaletname yeterlidir.

Devir başvurusu için 4,00 TL (vergiler dahil) ücret, ilk faturanıza yansıyacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir