TEKNOLOJİ

AdSense “Reklam dengesi” Nedir, Nasıl kullanılır?

AdSense “Reklam dengesi” Nedir, Nasıl kullanılır?

En iyi performans gösteren reklamlarınıza odaklanın!

Gelirinizi koruma ve artırma ile sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirme arasında denge kurmanın zor olduğunu anlıyoruz. Reklam dengesi kontrolleri, kullanıcılara gösterdiğimiz reklamların, özellikle size en az gelir getirenlerin sayısını azaltmanıza ve kazançlarınızı nasıl etkilediğini görmenize yardımcı olur.

Genel olarak, gelirinizin büyük bölümü reklam gösterimlerinin nispeten küçük bir kısmından gelir. Yalnızca size en fazla para kazandıran reklamları göstererek, kazancınızda minimum düşüşle sitenizi ziyaret edenlerin genel deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Örnek
Potansiyel reklamların varsayılan %100’ü yerine sadece %70’inin sitenizde gösterilmesine izin verdiğinizi varsayalım. “Reklam dengesi” sayfasında, kaydırma çubuğunu kullanarak %70 reklam doluluk oranını ayarlayın. Reklam doluluk oranı, sitenizdeki uygun reklam alanlarını reklamlarla ne sıklıkta doldurduğumuzu gösterir. %70 reklam doluluk oranı, zamanın en çok %70’inde reklam birimlerinizi en yüksek kazanç sağlayan reklamlarla dolduracağımız anlamına gelir. Şimdi gelir üzerindeki etkisini görmek için “Tahmini kazançlar” alanını işaretleyin.

Reklam dengesini belirleme

Reklam dengesini belirlemek için şu adımları izleyin:

  1. AdSense hesabınızda oturum açın.
  2. Henüz yapmadıysanız, yeni AdSense kullanıcı arayüzünü etkinleştirin.
  3. Soldaki gezinme panelinde Reklamlarım‘ı tıklayın.
  4. Reklam dengesi‘ni tıklayın.
  5. “Reklam dengesi” sayfanızdaki reklamların sayısını azaltmak ve bunun geliriniz üzerindeki etkisini görmek için kaydırma çubuğunu kullanın.
  6. Uygula‘yı tıklayın.Artık reklam birimlerinizi yeni reklam doluluk oranına kadar en yüksek kazanç sağlayan reklamlarla doldurulacaktır.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir