KADIN

Adet sancısı nasıl geçer, sancıları ne keser?

Adet sancısı nasıl geçer, karın ağrılarını ne keser?

Adet sancıları ve ağrılarına iyi gelenler

Adet sancıları normal olarak seyrini sürdüren kadınlarda ağrılar oluşması çoğu kadında görülür. Adet kanamaları ile birlikte oluşan karın ağrıları çok şiddetli boyutlarak ulaşabilirken dayanılmaz hal almasına bile neden olabilir. Adet sancıları ve adete bağlı karın ağrılarına çözüm sunabilecek doğal yöntemleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Adet ağrısı için evde yapılabilecekler

Adet sancısını en hızlı ne geçirir?

Adet sancısı için evde sıcak kompres en yaygın ağrı dindirici yöntemdir. Yapacağınız bu yöntem ile rahim kaslarını rahatlabalir ve bu sayede karın ağrılarınıza çok iyi doğal bir yöntem uygulamış olursunuz. Sancılar için en ideal yöten sıcak su torbasıdır. Mikrodalga fırın içerisinde ıslanmış bir havluyu ısıtarak alın ve sırt üstü yatın. Ağrınız hafifleyene kadar havlu ile müdahale edebilirsiniz. Havlu soğudukça bu işlemi tekrarlayın. Fırınınız yoksa aynı işlemi temiz atlet kullanarak ütü ile ısıtabilirsiniz. Bu yöntem le uygulanan sıcak baskı kasları gevşeterek rahatlama sağlar.

Adet ağrısına iyi gelen bitki çayları, adet sancısına bitkisel çözüm!

Ağrı ve sancı olmadan bu adet döneminde rahat günler geçirmek ve karın ağrıları yaşamak istemiyorsanız aşağıdaki yöntemlere kulak verin..

Bitkisel yöntemler kullanarak örneğin bir çay hazırlayarak adet sancılarınızı kolayca hafifletebilirsiniz. Evde hazırlayabileceğini doğal bitkisel çözümler ise şu şekildedir;

Adet sancıları gidermek için iyi gelen bitkisel çözümler tıklayın öğreninBir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir