GENEL

3. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu

3. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu 25-26 Mayıs 2017 Tarihleri Arasında Ankara Congresium da Düzenleniyor.

2023 vizyonu kapsamında Hükümet tarafından hazırlanan ve Yüksek Planlama Kurulu tarafından onaylanan Ulusal Çevre Strateji (UÇES) belgesine göre 2015 – 2023 yılları arasında içme suyu yatırım ihtiyacının 7 Milyar 872 Milyon Euro olacağı öngörülüyor.

8 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan İçme Suyu Temin ve Dağıtım Sistemlerindeki Su Kayıplarının Kontrolü Yönetmeliği ile tüm belediyelerin ve su idarelerinin su kayıplarını azaltması yasal bir zorunluluk haline geldi. TÜİK istatistiklerine göre ülkemizdeki su kayıplarının oranı %43,6 olarak tespit edilmiş olup bu kayıpların ülke ekonomisine yıllık maliyeti 6 milyar TL’den fazladır. 2023 yılına kadar su kayıplarını azami %25 oranına indirme zorunluluğu getirilen belediyelerin ve su idarelerinin içme suyu hatları için yıllık asgari 3 milyar TL’lik teknolojik yatırım yapma ihtiyacı bulunuyor.

Altyapı Olmadan Üst Yapı Olmaz!

Ülkemizdeki içme suyu altyapı hatlarının geleceğine ışık tutacak olan 3. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu tüm katılımcılar ve tüm ziyaretçiler için çok başarılı bir platform olacaktır.

Kıymetli firmanızı da düzenleyeceğimiz bu etkinlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Stand ve sponsorluk fırsatları için; 0538 439 66 14 numaralı telefondan iletişim kurabilirsiniz.One Reply to “3. Su Kayıp ve Kaçakları Türkiye Forumu

  1. Diger bir deyisle, dogal afetler, toplumun sosyo-ekonomik ve sosyo-k lt rel faaliyetlerini nemli l de aksatan, can ve mal kay?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir