GENEL

3 k ile yazılan Çanakkale milli piyango biletlerindeki hata

Milli Piyango İdaresi kaç yapayım derken göz çıkardı

19 Mart 2017 için özel olarak hazırlanan Çanakkale Milli Piyango biletlerinde hatalı basım yapıldı. Biletlerdeki hata ise Çanakkale yazısı 3 tane k harfi kullanılarak basılmış.

Hatayı çoğu insan görmüştür ancak aramak akıllarına pek gelmemiştir. Bir vatandaş 4 gün sonra dayanamamış ve idareyi arayarak dile getirmiş.

Olayın ardından Piyango idaresine sorulması üzerine, kasıt olmadan gözden kaçan bir hatadır. Biletler şuan satışta olduğun geri alınması mümkün değildir yanıtı verilmiş. Geri çekilemeyen bu biletler için hata kabul edilmiş ancak basım hatasının çekilişi etkileyecek herhangi bir durumu yok.

Herkesin gözünden kaçan Çanakkale bilet hatası, 1 milyon adedin üzerinde basılmış ve tüm biletlerde aynı hata var.  Hatanın farkı varılması biraz geç oldu, bilet tüm bayilerde satışa çıkmış durumda. Hani bir ilde meydana gelse toplanır ama şimdi tutup satın alanların elinden nasıl alacaksınız. Olan oldu yapacak birşey yok.

Biletlerin iptali veya değişimi yapılması diye bir durum söz konusu değil. Biletler aynen kullanılacak ve üzerinde bulunan numaralar geçerli.

Çanakkale biletleri 3 k ile hep hatırlanacak artık.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir