TEKNOLOJİ

2017 için webmaster, seo ve grafiker eğitimleri

2017 için webmaster, seo ve grafiker eğitimleri

Ticaretin ve sektörün birde bu yönü var!

Yeni 2017 yılına giriyoruz ama gerçek webmaster ve grafikerlerin hakkını yemeye devam ediyoruz.

Sektörde web sitesi işlerinin dönemekte olduğu bazı webmaster siteleri mevcut. Yeni yetişen, öğrenmeye bilgi almaya çalışan webmasterlerin kaynaşıp bütünleşmeye çalıştığı aslında fikir hırsızlığının bolca yapıldığı eğitim siteleri.

Seo yaptırmak yani sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkması işlemi ve yeni bir web sitesi ile grafik ihtiyaçlarının karşılanmaya çalışıldığı paylaşım portallarıdır bunlar. En çok kullanılanlar ise; R10, Wmaraci, İyinet ve Donanım haberdir.

Bu sitelerde alışveriş veya bir ihtiyacı almak istediğinizde ne ile karşılaşırsınız?

Seo lazım, sitem üst sıralarda çıksın diyorsanız!

Bolca mevcuttur ama size yapılacak SEO hizmeti 25 TL’ye satılan spam dolu çöp sitelerdir. Bu sitelerde işini en iyi yaptığını iddia edenler bunlardır. Hani bu işi ticarete döken kişiler derme çatma sitelere koyulan tanıtım yazıları ve backlinkleri SEO olarak görür.. Kar edeceğim derken zarar edersiniz.

Web sitesi lazım şık bir site istiyorsanız!

Hemen herkes webmasterdir. Size anında 50 TL’ye site açabilir kurulumu tamamlar ve yayına alır. Bu işlemlerin yaklaşık süresi 2 saattir. 2 saatte site mi olur demeyin olur olur bal gibi olur. Warez bir tema, 10 TL yıllık hosting anında wordpress hazır.

Grafik mi?

Ona gerek yok ki; internet üzerinde bedava dağıtılan yüzlerce resim paylaşan web sitesi bulabilirsiniz. Size ne lazımsa internette zaten var.

GERÇEKTE OLMASI GEREKEN NEDİR?

Seo 2017

Hakkı ile hizmeti alacağınız kurum veya kuruluşları iyi araştrın. Sitenizin analizleri yapılmadan, testeler, eksikler çıkarılmadan kimse size fiyat veremez. Hangi kelimede çıkmak istiyorsun fiyatı bu kadar demekle seo hizmeti olmaz. Resmi olarak sözleşmesiz işlem yapmayın. Siteniz 1 ay zirve ertesi ay google ve diğer arama motorlarında bile bulunamaz hale gelebilir.

Webmasterler 2017

Referanssız işlem asla yapmayın. Paranızı iş bitmeden vermeyin. 50 – 100 TL’ye site falan olmaz yapılmaz. En ucuz bir tema satın alsanız bile 150 TL ödeme yapmalısınız. Hosting içinde hosting satın almayınız. Kendi hostinginizi kendiniz alın. Domainlerinizi kesinlikle kendiniz alın, adınıza kayıt ettirin.

Eğer varsa tanıdık çevrenizi kullanın. Sitenizi veya hayellerinizi çoluk çocuğun eline teslim etmeyin.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir