DİN

2016 Ramazan ayında bolluk ve bereket için okunacak dualar

2016 Ramazan ayında bolluk ve bereket için okunacak dualar

2016 Ramazan ayının başlamasına çok az bir süre kaldı. Bolluk ve bereketin eksik olmayacağı ramazan ayında Orucumuzu ve İslamın şartlarından birini yerine getirirken aynı zamanda borçtan, dertten, maddi sıkıntılardan kurtulmak için ramazan ayımızı dualarla süsleyelim. Derdi verende alanda Allahtır.

Hesapsız Rızık İçin – Günde 15 defa Okunursa Hak Teala O Kişiye Hesapsız Rızık Verir.. 

Okunacak Dua :

Bismillahirrahmanirrahim

Şehidallahü ennehu lâ ilâhe illâ hüve vel melâiketü ve ülül ilmi kaimen bil kıst, lâ ilâhe illâ hüvel azizül hakim. İnneddine in”dallahil islam, ve mah”telefellezine utül kitabe illa min ba”di mâ câehümül ilmu bağyen beynehüm, ve men yekfur bi âyatillâhi fe”innallahe seriul hisâb..


Rızık İçin yine adeti ve saati olmayan kısa bir dua..

Allahü latifün bi ibadetihi yerzukü men yeşâü ve hüve kaviyyün aziz..


Amenerrasulü – Duası ile Maddi Manevi Her Müşkülünüz için İstifade edin..

Amenerresulü duası bilinenden çok bilinmeyen ve sırlarını koruyan en güzel ve özel dualardan biridir..

Kimki özellikle Zenginlik, başarı ve iş bulma konularında sıkıntı yaşıyor ise bu yöntemi özenle uygulamalıdır.

AMENERRASULÜ’NÜN OKUNUŞU:
Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.
La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.
UYGULANIŞI ( ÖNEMLİ )  
  • Amenerrasulü duasının bu yöntemi ile dua edecekseniz eğer önce Güzel bir abdest alıp gerekli özeni gösterdikten sonra niyetimizi ediyoruz.
  • Önemli hatırlatma başında besmele çekmiyoruz okurken.. ( Bunun nedenini merak eden arkadaşlar aşağıda sayfanın altındaki yorumlarda izahatını yaptım okuyabilirler )
  • Başladığımız gün Okuyabildiğimiz kadar okuyoruz. Minimum 41 defa okumaya gayret edelim.
  • Sonraki gün okumuyoruz..
  • Bir sonraki gün yeniden okuyabildiğimiz kadar fazla okuyoruz.. Zaten bir kaç gün geçmeden hayatınızdaki değişiklikleri ve hayatınızdaki olumlu gelişmeleri  farkedeceksiniz.. Bu uygulamanın anlatıldığı esas kaynağında ( herhangi bir blogta yada sitede değil ) gün sayısı falan verilmemiştir.  Ancak bazı arkadaşlar 7 gün vs. gibi öneride bulunmuşlar.. Sakıncası yoktur.. Ki tekrarlıyorum zaten bir kaç gün içinde uygulamadan fayda görmeye başlayınca bırakmak istemeyecek istediğiniz noktaya ulaşana kadar devam edeceksiniz..
  • En önemlisi her dua ve uygulama ciddi bir teslimiyet ve şüphesiz inanç gerektirir.. Bu uygulama için inansanızda inanmasanızda hayatınıza güzel şeyleri çekersiniz deniyor..

Bolluk Bereketi , Bolca Rızkı Hayatımıza Mıknatıs Gibi Çeker 

Aşağıda verilen esmaların hepsini bir arada okuyorsunuz.. Bir cümleyi okur gibi.. Bahsedilen esmalar zaten rızk konusunda güçlü olan esmalardır, bir arada okunduklarında farklı bir enerji oluşturup daha etkili ve bambaşka bir boyuta çıkmaktadır. Belirli bir adeti sayısı yoktur.. Okuyabildiğiniz kadar okuyun..

Okunacak Esmalar :  Ya Zettavli, Ya Rezzak , Ya Fettah , Ya Vehhab, Ya Kerim, Ya Gani, Ya Kavi.   


Borç Sıkıntısından Kurtaran ve Borç Ödemeyi Kolaylaştıran, Yeni Kapılar Açan Dua :

Allahümme inni euzü bike minelhemmi ve hazeni ve euzü bike minel aczi vel keseli ve euzü bike minelcübni velbuhli ve euzü bike min galebet”d – deyni ve kahrirricali.

Bu duanın bir çok uygulama şekli var aslında bir çok kaynakta bahsedilen ve önerilen mühim ve meşhur bir duadır..

Ancak özellikle borç sıkıntısı olan esnaf arkadaşlar için önerimiz Bismillah diyip dükkanınızı açtıktan sonra en az 3 veya 7 veya 11 defa okuyabiliyorsanız tabiki daha fazla okuyun. Gün , saat , açık gün kapalı gün vs. gibi konulara takılmadan her gün okuyunuz..


Mevcut işinde daha yükselmek veya İş Bulmak İçin Çok Tesirlidir. 

Ya Letiful Lutefai Ya Rahimur Ruhamâu Ezhib Anni… ( Çalışmak istediğiniz işyerini veya gelmek istediğiniz konumu söylüyorsunuz. Uzatmadan ve karmaşık olmadan tek cümle ile.  ) İnneke el tuful lutefai ve erhamür ruhamâu.

Bu dua 129 defa okunur.. Minimum 7 gün devam edilmelidir. Bu duayı okuma zamanlarını hayırlı vakitlere getirmekte fayda vardır. Örnegin gece yarısı, perşembe yi cuma gününe bağlayan gece , özel gün ve geceler vs.


Allah Teala Hazretleri Okuyanı Zengin Yapar Arzu Ettiği Sebep Kapıları Açılır Allahın izni ile.. 

Kimin bir ihtiyacı veya bir dileği olup ona ulaşmaya bir sebep bulamazsa, 170 adet Ayetel kürsiyi okuduktan sonra 3000 defa Ya Kafi Ya Gani Ya Fettah Ya Rezzak  esmalarını okursa dileğine ulaşır ve Allah Teala hazretleri okuyanı zengin yapar.. Arzu ettiği sebep kapıları açılır..


OKUYANIN TİCARETİ ÇOK OLUR : 

Her gün okumaya gayret edelim..

Bismillahirrahmanirrahim. Fekultustağfiru rabbekum innehu kane ğaffara yursilissemae aleykum midrara. Ve yumdidkum biemvaliv ve benine ve yec al lekum enhara.. Bu duanın Kaynağı ise El Müntehabatu Min Ulumil Havas. dır


HER GÜN 3 ADET VAKIA SURESİ – 1 ADET FETİH SURESİ OKUMAYI İHMAL ETMEYELİM. 

Arkadaşlar vakia ve fetih surelerinin özellikle rızk bolluk bereket ve zenginlik sureleri olduğunu bilmeyenimiz heralde yoktur.. Her gün okuyacağımız 3 Vakia suresi ve 1 Fetih suresini okumak size büyük özellikle maddi faydalar getirecektir..Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir